Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Податкова накладна за щоденними підсумками операцій

Для кого ця стаття: для всіх платників ПДВ.

Новий-старий порядок

Поява в п. 201.4 Податкового кодексу (далі – ПК) норми щодо оформлення податкових накладних (далі – ПН) за щоденними підсумками операцій не вплинула на порядок та випадки оформлення таких ПН. Адже ця норма була переписана один в один з п. 13 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.14 р. № 957 (далі – Порядок № 957).

Так, ПН може бути складено за щоденними підсумками операцій (якщо ПН не було складено на ці операції) у разі:

  • здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником ПДВ), розрахунки за які проводять через касу/РРО або через банківську установу, або платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника);
  • виписки транспортних квитків, готельних рахунків або рахунків, які виставляються платникові ПДВ за послуги зв’язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, і які містять загальну суму платежу, суму податку і податковий номер постачальника (продавця), крім тих, форму яких установлено міжнародними стандартами;
  • надання платникові ПДВ касових чеків, які містять суму поставлених товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (із визначенням фіскального і податкового номерів постачальника).

Для сільгосппідприємств найбільш поширеною операцією із зазначених вище є реалізація сільгосппродукції за готівку кінцевим споживачам – неплатникам ПДВ, розрахунки за яку проводяться через касу з оформленням прибуткових касових ордерів. На всіх таких покупців, як і раніше, можна оформлювати одну ПН за день.

Однак ураховуючи зміни в умовах оформлення зведеної ПН, весь продаж неплатникам ПДВ за місяць тепер можна включати й до зведеної ПН (особливо якщо кожному покупцеві здійснюється більше двох поставок на місяць). Тому в сільгосппідприємств з’явилася можливість вибору: або, як і раніше, на продаж за готівкові кошти оформлювати ПН за щоденними підсумками, або ж включати такі постачання до зведеної ПН, яка оформлятиметься на всіх неплатників раз на місяць.

Згідно з п. 9 Порядку № 957 у верхній лівій частині ПН за щоденними підсумками операцій робиться помітка «X» та зазначається тип причини «11 «Складена за щоденними підсумками операцій».

У разі постачання товарів/послуг отримувачу (покупцю), який не зареєстрований як платник податку, та в разі складання податкової накладної за щоденним підсумком операцій у рядку «Особа (платник податку) – покупець» зазначається «Неплатник», а в рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» – умовний ІПН «100000000000» (п. 12 Порядку № 957).

Приклад

Сільгосппідприємство 17.08.15 р. реалізувало за готівкові кошти сільгосппродукцію кінцевим споживачам (ціни з ПДВ):

  • Петренку І. І. – 50 кг яблук за ціною 6 грн. за 1 кг на суму 300 грн. та 20 кг цибулі за ціною 4,80 грн. за 1 кг на суму 96 грн.;
  • Сидоренку С. П. – 10 кг моркви за ціною 5,40 грн. за 1 кг на суму 54 грн. та 30 кг цибулі за ціною 4,80 грн. за 1 кг на суму 144 грн.;
  • Іванченко О. С. – 100 кг картоплі за ціною 3 грн. за 1 кг на суму 300 грн.

Як оформити ПН за щоденними підсумками операцій, див. фрагмент.

Як оформити ПН за щоденними підсумками операцій.docx
Завантажити

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали