Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Податкова накладна за щоденними підсумками операцій

Для кого ця стаття: для всіх платників ПДВ.

Новий-старий порядок

Поява в п. 201.4 Податкового кодексу (далі – ПК) норми щодо оформлення податкових накладних (далі – ПН) за щоденними підсумками операцій не вплинула на порядок та випадки оформлення таких ПН. Адже ця норма була переписана один в один з п. 13 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.14 р. № 957 (далі – Порядок № 957).

Так, ПН може бути складено за щоденними підсумками операцій (якщо ПН не було складено на ці операції) у разі:

  • здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником ПДВ), розрахунки за які проводять через касу/РРО або через банківську установу, або платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника);
  • виписки транспортних квитків, готельних рахунків або рахунків, які виставляються платникові ПДВ за послуги зв’язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, і які містять загальну суму платежу, суму податку і податковий номер постачальника (продавця), крім тих, форму яких установлено міжнародними стандартами;
  • надання платникові ПДВ касових чеків, які містять суму поставлених товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (із визначенням фіскального і податкового номерів постачальника).

Для сільгосппідприємств найбільш поширеною операцією із зазначених вище є реалізація сільгосппродукції за готівку кінцевим споживачам – неплатникам ПДВ, розрахунки за яку проводяться через касу з оформленням прибуткових касових ордерів. На всіх таких покупців, як і раніше, можна оформлювати одну ПН за день.

Однак ураховуючи зміни в умовах оформлення зведеної ПН, весь продаж неплатникам ПДВ за місяць тепер можна включати й до зведеної ПН (особливо якщо кожному покупцеві здійснюється більше двох поставок на місяць). Тому в сільгосппідприємств з’явилася можливість вибору: або, як і раніше, на продаж за готівкові кошти оформлювати ПН за щоденними підсумками, або ж включати такі постачання до зведеної ПН, яка оформлятиметься на всіх неплатників раз на місяць.

Згідно з п. 9 Порядку № 957 у верхній лівій частині ПН за щоденними підсумками операцій робиться помітка «X» та зазначається тип причини «11 «Складена за щоденними підсумками операцій».

У разі постачання товарів/послуг отримувачу (покупцю), який не зареєстрований як платник податку, та в разі складання податкової накладної за щоденним підсумком операцій у рядку «Особа (платник податку) – покупець» зазначається «Неплатник», а в рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» – умовний ІПН «100000000000» (п. 12 Порядку № 957).

Приклад

Сільгосппідприємство 17.08.15 р. реалізувало за готівкові кошти сільгосппродукцію кінцевим споживачам (ціни з ПДВ):

  • Петренку І. І. – 50 кг яблук за ціною 6 грн. за 1 кг на суму 300 грн. та 20 кг цибулі за ціною 4,80 грн. за 1 кг на суму 96 грн.;
  • Сидоренку С. П. – 10 кг моркви за ціною 5,40 грн. за 1 кг на суму 54 грн. та 30 кг цибулі за ціною 4,80 грн. за 1 кг на суму 144 грн.;
  • Іванченко О. С. – 100 кг картоплі за ціною 3 грн. за 1 кг на суму 300 грн.

Як оформити ПН за щоденними підсумками операцій, див. фрагмент.

Як оформити ПН за щоденними підсумками операцій.docx
Завантажити

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали