• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна відмовитися від єдиного податку четвертої групи в середині року?


Чи можна сільгосппідприємству – платнику єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи протягом звітного року відмовитися від статусу платника цього податку? Якщо так, то які податкові наслідки такої відмови?


Так, можна. Пояснимо детальніше.

Нагадаємо, що податковим (звітним) періодом для платників ЄП четвертої групи є календарний рік, який починається з 1-го числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду (п. 294.1, 294.2 Податкового кодексу, далі – ПК). Водночас сплата цього податку здійснюється щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у таких розмірах: у I кварталі – 10 %; у II кварталі – 10 %; у III кварталі – 50 %; у IV кварталі – 30 % (пп. 295.9.2 ПК).

Згідно з п. 299.10 ПК реєстрація платником ЄП може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників ЄП за рішенням контролюючого органу в разі, зокрема, подання платником податку заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПК. Анулювання реєстрації здійснюється в останній день календарного кварталу, у якому подано таку заяву.

При цьому податкові зобов’язання з цього податку підлягатимуть уточненню. Уточнюючі декларації з ЄП четвертої групи подаються протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним періодом (п. 295.9 ПК).

Отже, для відмови від перебування на ЄП четвертої групи за власним бажанням сільгосппідприємство має подати до контролюючого органу заяву довільної форми. Так, наприклад, якщо сільгосппідприємство подасть заяву про відмову в липні 2016 року, то його реєстрація платником цього податку буде анульована лише 30.09.16 р. Уточнюючу декларацію з цього податку слід буде подати до 20.10.16 р., обнуливши в ній показники за IV квартал цього року. Здійснити повний розрахунок за цим податком слід не пізніше 30.10.16 р.

Подальший перехід на третю групу ЄП може бути здійснений за умови, що протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ПК. Для цього слід подати заяву про такий перехід до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу (пп. 298.1.4 ПК), у наведеній ситуації – до 15.09.16 р.

У разі неподання заяви про перехід на ЄП третьої групи сільгосппідприємство автоматично переходить на загальну систему оподаткування зі сплатою, зокрема, податку на прибуток.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали