Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Ліцензування діяльності, пов’язаної з пальним, та акцизний податок: практичні ситуації

03.09.2019 933 0 1

Ліцензування та акцизний податок на пальне для аграріїв

Із консультації ви дізнаєтеся:

  • у яких випадках операції з пальним суб’єкта господарювання (далі – СГ), у тому числі сільгоспвиробника, уважаються операціями з реалізації пального;
  • коли такий СГ стає платником акцизного податку;
  • чи завжди при наявності ліцензії потрібно ставати платником акцизного податку з реалізації пального;
  • що таке акцизний склад (далі – АС) і хто вважається розпорядником АС.

Ще торік був прийнятий Закон від 23.11.18 р. № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших законодавчих актів України щодо поліпшення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі – Закон № 2628), яким для СГ були прописані особливі правила роботи з пальним. Зокрема, було встановлено, що з 01.07.19 р. окремі операції з пальним підлягають ліцензуванню, а особи, які їх здійснюють, повинні отримати статус платника акцизного податку та оформляти акцизні накладні. І хоча Закон № 2628 передбачав досить великий запас часу до дати набуття чинності нових норм (з 23.11.18 р. до 01.07.19 р.), вони, як завжди, настали для платників несподівано.

Деякі платники (у т. ч. сільгоспвиробники) дотепер уважають, що якщо вони підпадають під ліцензування за пальним, то автоматично повинні зареєструватися платниками акцизного податку. Але це не так. Розберемося докладніше в законодавчих нормах.

Згідно зі змінами, унесеними Законом № 2628 до Закону від 19.12.95 р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва та обороту спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів і пального» (далі – Закон № 481), з 01.07.19 р. уведено обов’язкове ліцензування операцій із пальним.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали