Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Куди перераховувати податки з орендної плати за земельну ділянку (пай), яка виплачується фізособі

Сергій Наумов

24.11.2016 989 0 4

Для кого ця стаття: для сільськогосподарських підприємств, які орендують у фізичних осіб земельні ділянки сільськогосподарського призначення, розташовані на території різних місцевих громад.

Про що дізнаєтеся: до бюджету якої місцевої громади перераховувати ПДФО з доходів у вигляді орендної плати в разі, якщо земельні ділянки розташовані на території різних місцевих громад, і як почати дотримуватися чинного законодавства.

У чому питання?

Нерідко трапляється так, що земельні ділянки, які орендуються сільгосппідприємствами у громадян, розташовані на території різних місцевих громад (об’єднаних громад). Ці громади можуть розташовуватись як у межах одного району, області, так і в інших областях. Кожна з цих громад має у своєму розпорядженні власний бюджет, з якого і здійснюється фінансування її витрат. Зрозуміло, що в такому разі кожна громада має на меті отримати як можна більші надходження до власного бюджету у зв’язку з використанням ресурсів (майна), що знаходяться на території громади та належать їй або членам такої громади. Майном членів громади є, у тому числі, земельні ділянки, які належать фізичним особам і надаються в оренду сільгосппідприємствам. З доходів у вигляді оренди орендарями утримується ПДФО, який місцеві громади і намагаються отримати у свій бюджет.

Давайте розберемося, як правильно перераховувати ПДФО орендареві – податковому агенту у разі, якщо земельні ділянки, які ним орендуються у фізосіб, знаходяться на території місцевих громад інших, ніж та, на якій такий орендар фактично знаходиться або де зареєстрована його податкова адреса.

Законодавчі норми перерахування ПДФО

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали