Коригуємо середню зарплату для сільгосппрацівників
Для кого ця стаття: для працівників економічних і бухгалтерських служб сільгосппідприємств, які використовують будь-яку можливість для підвищення заробітної плати (далі – ЗП) своїм працівникам, навіть якщо це підвищення й незначне, як, наприклад, при коригуванні середньої зарплати (далі – СЗП).
Чим корисна ця стаття: у ній наводяться основні нормативні положення щодо коригування та особливостей їх практичного застосування на госпрозрахунковому підприємстві, тобто підприємстві небюджетної сфери (далі – підприємство). Зразки документального оформлення – заготовки для використання. В уніфіковані накази підставляються реквізити підприємства й дати управлінських дій – і наказ готовий. А зразок колективного договору не вимагає жодних уточнень.
Відповідальність за непроведення коригування
Фінансову відповідальність підприємств за порушення законодавства про працю встановлено ст. 265 КЗоТ з 01.01.15 р. Такими порушеннями є порушення встановлених термінів виплати працівникам ЗП, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш ніж за один місяць, а також виплата їх не в повному обсязі.
У цьому аспекті до інших виплат, передбачених законодавством про працю, належать і виплати за СЗП. Повний обсяг цих виплат, зокрема, забезпечується коригуванням СЗП в передбачених законом випадках. А непроведення коригування і є порушенням законодавства про працю.
Фінансову відповідальність за таке порушення для підприємства визначено у вигляді штрафу у триразовому розмірі мінімальної заробітної плати (далі – МЗП), установленої законом на момент виявлення порушення.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року