Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Коригуємо середню зарплату для сільгосппрацівників

24.05.2016 350 0 1

Для кого ця стаття: для працівників економічних і бухгалтерських служб сільгосппідприємств, які використовують будь-яку можливість для підвищення заробітної плати (далі – ЗП) своїм працівникам, навіть якщо це підвищення й незначне, як, наприклад, при коригуванні середньої зарплати (далі – СЗП).

Чим корисна ця стаття: у ній наводяться основні нормативні положення щодо коригування та особливостей їх практичного застосування на госпрозрахунковому підприємстві, тобто підприємстві небюджетної сфери (далі – підприємство). Зразки документального оформлення – заготовки для використання. В уніфіковані накази підставляються реквізити підприємства й дати управлінських дій – і наказ готовий. А зразок колективного договору не вимагає жодних уточнень.

Відповідальність за непроведення коригування

Фінансову відповідальність підприємств за порушення законодавства про працю встановлено ст. 265 КЗоТ з 01.01.15 р. Такими порушеннями є порушення встановлених термінів виплати працівникам ЗП, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш ніж за один місяць, а також виплата їх не в повному обсязі.

У цьому аспекті до інших виплат, передбачених законодавством про працю, належать і виплати за СЗП. Повний обсяг цих виплат, зокрема, забезпечується коригуванням СЗП в передбачених законом випадках. А непроведення коригування і є порушенням законодавства про працю.

Фінансову відповідальність за таке порушення для підприємства визначено у вигляді штрафу у триразовому розмірі мінімальної заробітної плати (далі – МЗП), установленої законом на момент виявлення порушення.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали