Контрагент не виконав зобов’язань: які наслідки з ПДВ?
23.10.2015 561 0 0
Сільгосппідприємство перерахувало кошти за добрива, однак контрагент ні добрив не поставив, ні коштів не повернув. Чи можна подати скаргу (додаток 8 до декларації з ПДВ) на цього контрагента? Чи може сільгосппідприємство відобразити податковий кредит щодо здійсненої передоплати?
Згідно з п. 201.10 Податкового кодексу (далі – ПК) податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) платником ПДВ, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту. Відсутність факту реєстрації податкових накладних в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми ПДВ, зазначеної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.
Отже, якщо контрагент, якому сільгосппідприємство перерахувало передоплату за добрива, оформив податкову накладну та зареєстрував її в ЄРПН у встановлені терміни, то в сільгосппідприємства виникне право на подат-ковий кредит.
Якщо ж зазначений контрагент цього не зробив, то сільгосппідприємство має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого контрагента (заповнити додаток 8 до декларації з ПДВ). Надходження такої заяви зі скаргою є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки продавця для з’ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов’язань із ПДВ за такою операцією. Однак така скарга не є підставою для відображення податкового кредиту в покупця.
З питання невиконання контрагентом своїх зобов’язань з постачання оплаченого товару пропонуємо сільгосппідприємству звернутися до суду.
Коментарі до матеріалу