Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Контрагент не виконав зобов’язань: які наслідки з ПДВ?

Сільгосппідприємство перерахувало кошти за добрива, однак контрагент ні добрив не поставив, ні коштів не повернув. Чи можна подати скаргу (додаток 8 до декларації з ПДВ) на цього контрагента? Чи може сільгосппідприємство відобразити податковий кредит щодо здійсненої передоплати?

Згідно з п. 201.10 Податкового кодексу (далі – ПК) податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) платником ПДВ, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту. Відсутність факту реєстрації податкових накладних в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми ПДВ, зазначеної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.

Отже, якщо контрагент, якому сільгосппідприємство перерахувало передоплату за добрива, оформив податкову накладну та зареєстрував її в ЄРПН у встановлені терміни, то в сільгосппідприємства виникне право на подат-ковий кредит.

Якщо ж зазначений контрагент цього не зробив, то сільгосппідприємство має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого контрагента (заповнити додаток 8 до декларації з ПДВ). Надходження такої заяви зі скаргою є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки продавця для з’ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов’язань із ПДВ за такою операцією. Однак така скарга не є підставою для відображення податкового кредиту в покупця.

З питання невиконання контрагентом своїх зобов’язань з постачання оплаченого товару пропонуємо сільгосппідприємству звернутися до суду.

 

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали