Комісійні операції у «спецрежимника»: які наслідки з ПДВ?
24.09.2014 194 0 0
Сільгосппідприємство-«спецрежимник» окрім виробництва та реалізації власної сільгосппродукцї планує здійснювати операції з продажу сільськогосподарської продукції, виробленої іншими сільгосппідприємствами, на підставі договорів комісії. Як відображатимуться такі операції у звітності з ПДВ та як вони впливатимуть на розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів?
Відповідно до п. 189.4 Податкового кодексу (далі – ПК) базою оподаткування для товарів/послуг, що передаються/отримуються у межах договорів комісії (консигнації), поруки, довірчого управління, є вартість постачання цих товарів, визначена в порядку, установленому ст. 188 ПК (тобто в загальному порядку – виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів (робіт, послуг), але не нижче від звичайних цін). При цьому дата збільшення податкових зобов’язань та податкового кредиту платників податку, що здійснюють постачання/отримання товарів/послуг у межах зазначених договорів, визначається за правилами, установленими ст. 187 і 198 ПК (тобто за загальним правилом «першої події» – або за датою передоплати, або за датою відвантаження (отримання) товару).
Операції «спецрежимника» з постачання сільськогосподарської продукції невласного виробництва за договорами комісії відображаються в загальній декларації з ПДВ (0110), адже на такі операції не поширюється дія спецрежиму оподаткування, визначеного у ст. 209 ПК. Порядок відображення таких операцій аналогічний до порядку відображення операцій із постачання інших несільськогосподарських товарів, тобто повна вартість отриманих від комітента товарів відображається в рядку 10.1, а повна вартість продажу такого товару – у рядку 1 такої декларації.
Відповідно в додатку 9 до «спецрежимної» декларації з ПДВ (0121–0123) при розрахунку питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг до вартості всіх товарів/послуг буде включатися повна вартість товарів, поставлених на підставі договору комісії (а не лише комісійна винагорода). Тому сільгосппідприємству-«спецрежимнику» при здійсненні таких операцій потрібно слідкувати, щоб їх загальний обсяг за останні 12 календарних місяців не перевищив 25 %, адже в разі перевищення цього розміру сільгосппідприємство втратить право на спецрежим.
Коментарі до матеріалу