Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Коли реєстрація податкової накладної може бути зупинена

Із цієї статті ви дізнаєтеся: які податкові накладні (далі – ПН) та розрахунки коригування (далі під ПН будемо розуміти і розрахунки коригування) не підлягають моніторингу, та проаналізуємо критерії, у разі відповідності яким реєстрація ПН зупиняється.

Із 1 липня поточного року набув чинності п. 201.16 Податкового кодексу (далі – ПК), яким передбачено процедуру зупинення реєстрації ПН в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН). Протягом року ми неодноразово зверталися до цієї теми (див. «Блокування реєстрації податкових накладних і розрахунків корригування», «Реєстрацію ПН призупинено: що робити платнику ПДВ», «Пояснення для розблокування ПН та РК: алгоритм дій»).

Так, ПН, відправлені на реєстрацію в ЄРПН, перевіряються на відповідність критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН (далі – критерії), затвердженим наказом Мінфіну від 13.06.17 р. № 567 (далі – Наказ № 567, Критерії № 567).

Для перевірки ПН на відповідність критеріям у ДФС створене спеціальне програмне забезпечення – система моніторингу ПН, яка коротко називається СМКОР. Отже, щодо ПН, відправлених платником для реєстрації в ЄРПН, проводиться постійний автоматизований моніторинг на відповідність критеріям (далі – моніторинг). Про те, що робити платнику ПДВ у разі отримання квитанції про блокування ПН, читайте у консультації «Реєстрацію ПН призупинено: що робити платнику ПДВ».

Після надходження ПН на реєстрацію СМКОР передусім тестує таку ПН на наявність чотирьох ознак. Якщо документ відповідає хоча б одній із них, він реєструється в ЄРПН без процедури зупинення (звісно, за умови відповідності іншим вимогам до складання ПН: відсутність помилок при заповненні обов’язкових реквізитів, справжність електронного підпису посадової особи, наявність достатнього ліміту реєстрації тощо). Зупинимося на цих ознаках докладніше.

Ознака 1

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали