Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Реєстрацію ПН призупинено: що робити платнику ПДВ

Із 1 липня 2017 року набув чинності п. 201.16 Податкового кодексу (далі – ПК), згідно з яким реєстрація податкової накладної (далі – ПН) або розрахунку коригування (далі під ПН будемо розуміти і розрахунки коригування) в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) може бути зупинена у разі відповідності такої ПН сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, затверджених наказом Мінфіну від 13.06.17 р. № 567 (далі – Критерії). Отже, розглянемо, що робити платнику в разі отримання квитанції з інформацією, що ПН, відправлену на реєстрацію в ЄРПН, призупинено.

Перше, що слід зробити платнику ПДВ у цьому випадку, – сформувати і відправити до органу ДФС таблицю даних платника податку (далі – Таблиця) за формою додатка до Критеріїв (п. 4 Критеріїв).

У Таблиці зазначають інформацію про види діяльності, а також коди товарів та послуг, які платник ПДВ придбаває та виготовляє (постачає) на постійній основі, а саме:

  • у графі 2 вказується код виду діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010;
  • графі 3 – коди товарів згідно з УКТЗЕД та/або коди послуг згідно з ДК 016:2010, які платник придбаває для здійснення такого виду діяльності;
  • графі 4 – коди товарів згідно з УКТЗЕД та/або коди послуг згідно з ДК 016:2010, які платник постачає (виготовляє) в рамках такого виду діяльності.

Коди товарів/послуг згідно з УКТЗЕД та ДК 016:2010 у Таблиці наводяться на рівні перших чотирьох знаків (саме так пропонують заповнювати таблицю податківці у прикладі, розміщеному на офіційному сайті ДФС у розділі «Новини» від 27.06.17 р.).

Як зазначено на офіційному сайті ДФС, Реєстр електронних форм податкових документів доповнено таблицею за формою J(F)1312301, яку надсилають виключно в електронному вигляді одним із способів:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали