Коли постачальнику та покупцю відображати у звітності з ПДВ несвоєчасно зареєстрований РК?
Розрахунок коригування до податкової накладної (далі – РК, ПН) був зареєстрований несвоєчасно. Коли постачальник та покупець мають відобразити зменшення/збільшення податкових зобов’язань (далі – ПЗ) та податкового кредиту в такому випадку?
Правила коригування ПЗ постачальника та податкового кредиту покупця визначено ст. 192 Податкового кодексу (далі – ПК). Так, відображення у звітності з ПДВ РК, складених до ПН, залежить від того, зменшується чи збільшується сума компенсації на користь постачальника в результаті складання РК.
Нагадаємо, хто повинен реєструвати РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН). Виписаний РК реєструє в ЄРПН (п. 22 Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307):
- постачальник – у разі збільшення суми компенсації вартості товарів (послуг); якщо результат коригування не змінює суму такої компенсації (це так звані нульові РК); якщо це РК, що не видаються покупцю;
- покупець – у разі зменшення суми компенсації вартості товарів (послуг).
Сума компенсації на користь постачальника зменшується. На підставі пп. 192.1.1 ПК робимо висновок, що в такому разі період, у якому зменшується сума ПЗ постачальника, залежить від того, чи своєчасно зареєстровано РК в ЄРПН:
- якщо своєчасно (у строки, визначені п. 201.10 ПК), то постачальник зменшує суму ПЗ за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок. Тобто у періоді, у якому виписано РК;
- несвоєчасно – у періоді, у якому РК зареєстровано в ЄРПН.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року