• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Яка сільгосппродукція вважається вирощеною безпосередньо фізособою?

Ольга Целуйко

23.09.2014 330 0 0

Фізична особа – власник земельної ділянки для обробітку цієї ділянки (оранка тощо) скористалося послугами сільгосппідприємства. Чи буде вона в такому разі платником ПДФО при продажу суб’єктам господарювання сільгосппродукції, вирощеної на цій земельній ділянці?

Фізична особа, яка зібрала врожай зі своєї землі, є власником вирощеної сільгосппродукції. Як власник такої продукції вона може продавати надлишки вирощеної продукції покупцям: сільгосппідприємствам, заготівельним організаціям, підприємцям-фізособам або кінцевим споживачам – громадянам.

Доходи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної безпосередньо такою особою, не включаються до загального місячного оподатковуваного доходу такої фізичної особи за умови, що таку продукцію вирощено на земельних ділянках, наданих для ведення особистого селянського господарства, розмір яких не перевищує 2 га (пп. 165.1.24 Податкового кодексу, далі – ПК).

Підтвердженням того, що сільгосппродукцію вирощено безпосередньо фізичною особою, є Довідка про право фізичної особи на отримання доходу від податкового агента без утримання податку (далі – Довідка № 3ДФ). Форму та порядок видачі цієї довідки затверджено наказом ДПАУ від 21.12.10 р. № 975 (далі – Порядок № 975). Видається вона сільською, селищною, міською радою особисто власнику такої продукції (включаючи продукцію первинної переробки) у 10-денний строк із дня звернення за місцем проживання або місцем розташування земельної ділянки на підставі письмової заяви (п. 2 Порядку № 975).

У Довідці № 3ДФ зазначаються, зокрема, паспортні дані власника сільськогосподарської продукції, вид використання земельної ділянки, розмір земельної ділянки в гектарах (п. 3 Порядку № 975). Видається вона строком на п’ять років (п. 5 Порядку № 975). Тобто головною умовою видачі Довідки № 3ДФ є наявність у цієї фізичної особи земельних ділянок з цільовим призначенням «для ведення особистого селянського господарства».

Слід зазначити, що жодний документ не забороняє фізичній особі залучати для обробітку земельної ділянки техніку, яка належить іншим юридичним чи фізичним особам. Вартість таких послуг фізична особа оплачує, тому сільгосппродукція, вирощена на земельних ділянках, які належать їй на праві власності, вважається вирощеною безпосередньо нею, адже продукцію не придбано у сторонніх осіб.

Таким чином, якщо при продажу сільгосппродукції фізична особа надасть покупцеві (суб’єкту господарювання) Довідку за формою № 3ДФ, то такий суб’єкт господарювання ПДФО при виплаті доходу не утримує. У формі № 1ДФ такі виплати відображаються за ознакою «148».

Якщо ж Довідку № 3ДФ не буде надано, то суб’єкт господарювання як податковий агент відповідно до п. 171.2 ПК зобов’язаний оподаткувати доходи фізичної особи від продажу сільгосппродукції за ставками 15 % та 17 %. У формі № 1ДФ такі виплати відображаються за ознакою «126».

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали