Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як повернути переплату ПДФО з авансу?

Сергій Наумов

27.03.2017 3149 0 1


На підприємстві – незначна чисельність працівників. Більшість із них користується пільгою на дітей. Зарплати невисокі, тому після перерахуванні ПДФО з авансу після закінчення місяця трапляється, що податкова соціальна пільга (далі – ПСП) перевищує зарплату, і тому ПДФО не має нараховуватися. Як у такому разі можна повернути переплату ПДФО?


Дійсно, виплата авансу обов’язково супроводжується сплатою ПДФО та військового збору (далі – ВЗ) до бюджету, а також перерахуванням ЄСВ (див. «Зарплатний аванс: виплата та оподаткування»).

Надміру сплачені грошові зобов’язання – це суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов’язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату. Це означає, що переплата та право на її повернення виникають після закінчення місяця, за який виплачено аванс та перераховано податки до бюджету (пп. 14.1.115 Податкового кодексу, далі – ПК).

Податковий агент має право повернути або врахувати в рахунок сплати наступних платежів тільки ту суму надміру сплачених податків, яку було перераховано до бюджету понад суму грошових зобов’язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.

Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань визначено ст. 43 ПК.

Обов’язковою умовою для повернення сум грошового зобов’язання є подання платником податків заяви про таке повернення протягом 1 095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми (п. 43.3 ПК). Ця заява складається у довільній формі. У ній зазначають напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку (п. 43.4 ПК). Також пропонуємо в заяві описати обставини, що спричини виникнення переплати.

Крім того, після подання зазначеної заяви податковому агенту слід бути готовим подати на запит територіального органу ДФС копії документів, що підтверджують факт виникнення переплати.

Повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань платникам податків здійснюється з бюджету, до якого такі кошти було зараховано (п. 43.6 ПК). Отже, заяву про повернення ПДФО слід подати до територіального органу ДФС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми. Наприклад, якщо ПДФО надміру сплачено за працівників головного офісу, то заяву про повернення слід подати до ДПІ за місцем його реєстрації, а якщо за працівників структурного підрозділу, розташованого на території іншої місцевої громади, – до ДПІ, яка обслуговує бюджет такої громади і в якій юридична особа має перебувати на обліку як платник окремих податків.

Відповідно до Порядку взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів і територіальних органів Державної казначейської служби України в процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну від 15.12.15 р. № 1146 (далі – Порядок № 1146), орган ДФС не пізніше наступного робочого дня від дати отримання погодженого висновку від відповідного місцевого фіноргану передає його згідно з відповідним реєстром висновків територіальному органу Казначейства. Загальний строк, який відводиться зазначеним Порядком на повернення, – 20 днів із дня подання платником податкiв заяви.

На підставі отриманих висновків відповідний орган Казначейства здійснює повернення платникам податків помилково та/або надміру сплаченої суми ПДФО у визначеному законодавством порядку.

Щодо повернення ВЗ, то послідовність дій податкового агента така сама, тільки заяву про повернення потрібно подати до територіального органу ДФС за місцем реєстрації платника податків.

Зверніть увагу, що повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань платникам податків здійснюється з бюджету, до якого такі кошти було зараховано (п. 4 Порядку № 1146).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали