Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як стати на облік в органі ДФС за неосновним місцем обліку?

Сергій Наумов

13.12.2017 301 0 2

Підприємство знаходиться на території одного району області, а один із виробничих підрозділів – на території іншого району. Обслуговуються такі райони різними органами ДФС. Як йому стати на облік за неосновним місцем діяльності як платнику окремих видів податків, наприклад для сплати ПДФО із зарплати найманих працівників такого виробничого підрозділу?

Насамперед нагадаємо, що Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений наказом Мінфіну від 09.12.11 р. № 1588, з 20.03.17 р. діє в редакції наказу Мінфіну від 21.12.16 р. № 1125 (далі – Порядок № 1125).

Як передбачено п. 7.1 Порядку № 1125, якщо відповідно до законодавства у платника податків, крім обов’язків щодо подання податкових декларацій (розрахунків, звітів) та/або нарахування, утримання або сплати (перерахування) податків, зборів на території адміністративно-територіальної одиниці за своїм місцезнаходженням, виникають такі обов’язки на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, то такий платник податків зобов’язаний стати на облік за неосновним місцем обліку у відповідному контролюючому органі.

Наведена норма застосовується і в разі, якщо до бюджету іншої територіальної громади потрібно перераховувати ПДФО із зарплати найманих працівників неуповноваженого структурного підрозділу (див. «До бюджету якої громади перераховувати податки при виплаті доходів»).

Після створення відокремленого підрозділу, реєстрації рухомого чи нерухомого майна або відкриття об’єкта чи підрозділу, через які провадиться діяльність або які підлягають оподаткуванню чи пов’язані з оподаткуванням, платник податків зобов’язаний протягом 10 робочих днів подати до відповідного контролюючого органу Заяву про взяття на облік за неосновним місцем обліку за формою № 17-ОПП (додаток 9 до Порядку № 1125).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали