Як надати ПСП на дітей із двох підстав?
На підприємстві прийнято на роботу працівника, який має трьох дітей, у тому числі одну дитину-інваліда. На яку податкову соціальну пільгу (далі – ПСП) має право такий працівник та як її оформити?
Насамперед згадаймо, що відповідно до п. 169.1 Податкового кодексу (далі – ПК) платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді зарплати, на суму ПСП.
ПСП застосовується до доходу у вигляді зарплати, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця, якщо розмір такого доходу не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи станом на 1 січня звітного податкового року (далі – ПМ), помноженого на 1,4 й округленого до найближчих 10 грн. (пп. 169.4.1 ПК). Тобто розмір граничного доходу для застосування ПСП у 2018 році становить 2 470 грн. (1 762 грн. х 1,4).
Водночас розмір мінімальної зарплати у 2018 році перевищує цю межу і становить 3 723 грн. Тому скористатися правом на ПСП зможе лише обмежене коло осіб. До них можуть належати, зокрема, особи, які працюють неповний робочий час, якщо їх дохід, розрахований пропорційно до відпрацьованого часу, становитиме менше ніж розмір граничного доходу, та особи, які мають декілька дітей. І ось чому.
Згідно з нормою абзацу другого пп. 169.4.1 ПК граничний розмір доходу, який надає право на отримання ПСП одному з батьків у випадках та в розмірі, передбачених пп. 169.1.2 ПК та пп. «а» і «б» пп. 169.1.3 ПК, визначається як добуток граничного розміру доходу для застосування ПСП і відповідної кількості дітей. Тобто у 2018 році: 2 470 грн. х кількість дітей.
Якщо працівник має трьох дітей, то його граничний дохід для застосування ПСП становить 7 410 грн. (2 470 грн. х 3).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року