Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як здійснити коригування податкового кредиту між видами сільгоспдіяльності?

Сільгосппідприємство – суб’єкт спецрежиму з ПДВ під час придбання виробничих засобів та основних фондів відобразило податковий кредит у таблиці 1 додатка 10 до декларації з ПДВ, оскільки планувало виростити та реалізувати насіння соняшнику. Однак після збору врожаю було прийнято рішення використати частину насіння (приблизно 20 %) для переробки на олію. Яким чином сільгосппідприємству здійснити коригування податкового кредиту?

Нагадаємо, що відповідно до п. 209.2, 209.19 Податкового кодексу (далі – ПК) сільгосппідприємства – суб’єкти спецрежиму з ПДВ,85 % від суми ПДВ із реалізації соняшнику (за мінусом податкового кредиту) мають сплачувати до бюджету, а 15 % – на свій спецрахунок. Водночас ПДВ із реалізації соняшникової олії розподіляється між бюджетом та спецрахунком у співвідношенні 50 х 50 (50 % – до бюджету, 50 % – на спецрахунок).

Суб’єкти спеціального режиму повинні вести окремий облік зазначених вище операцій.

Для ведення податкового обліку за окремими видами сільськогосподарських операцій у складі податкової декларації з ПДВ із позначками «0121»–«0123» передбачено додаток 10 «Розрахунок сум податку на додану вартість за операціями із сільськогосподарськими товарами/послугами, що підлягають сплаті до державного бюджету та перерахуванню на спеціальний рахунок (ДС10)».

Розподіл суми податкового кредиту звітного періоду за видами сільськогосподарських операцій здійснюється у відповідних рядках таблиць 1, 2 та 3 додатка 10 виходячи з того, для використання в яких саме видах сільськогосподарської діяльності були придбані/ввезенні товари/послуги, необоротні активи.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали