Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як оформити розрахунок коригування до податкової накладної, не зареєстрованої в ЄРПН?

Сільгосппідприємству у вересні 2015 року потрібно оформити розрахунок коригування до податкової накладної, яку було виписано до 01.02.15 р., але не зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), оскільки сума ПДВ у ній була меншою за 10 000 грн. Як скласти такий розрахунок – у паперовій чи електронній формі? Чи слід його реєструвати в ЄРПН?

Якщо після постачання товарів/послуг змінюється сума компенсації їх вартості, то суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню (п. 192.1 Податкового кодексу, далі – ПК). Ця операція здійснюється на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеного в порядку, установленому для податкових накладних, та зареєстрованого в ЄРПН.

Як відомо, до 01.02.15 р. обов’язковій реєстрації в ЄРПН підлягали лише податкові накладні, у яких сума ПДВ перевищувала 10 000 грн. При цьому якщо до 01.01.15 р. податкові накладні могли складатися і в електронній, і в паперовій формі, то починаючи із січня 2015 року всі податкові накладні та розрахунки коригування до них слід складати лише в електронній формі.

Якщо потрібно скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної до 01.02.15 р., яка не підлягала реєстрації в ЄРПН (та не була в ньому зареєстрована), то потрібно:

  • оформити таку податкову накладну в електронній формі (якщо раніше вона була паперовоою) та зареєструвати в ЄРПН (у такій накладній має бути вказана її дата, номер та інші реквізити, що відповідають реквізитам цієї накладної, відображеним на паперових носіях);
  • скласти в електронній формі розрахунок коригування до такої податкової накладної та зареєструвати його в ЄРПН до закінчення доби, протягом якої була зареєстрована в ЄРПН зазначена податкова накладна.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали