Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як обчислити зобов’язання з ПДВ, якщо собівартість сільгосппродукції не відома?

Сільгосппідприємство-спецрежимник реалізує власно вироблену сільгосппродукцію, але її повна собівартість буде відома лише наприкінці року. Як визначати податкові зобов’язання?

Відповідно до п. 188.1 Податкового кодексу (далі – ПК) база оподаткування операцій із постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості (у разі здійснення контрольованих операцій – не нижче звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 ПК). При цьому база оподаткування операцій із постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижчою за їх собівартість.

Якщо на момент продажу сільгосппродукції її собівартість не відома, то податкове зобов’язання визначається виходячи з договірної ціни реалізації такої продукції.

Якщо після підрахунку повної собівартості реалізованої сільгосппродукції, виявиться, що така собівартість перевищує ціну реалізації цієї продукції, то в періоді, коли буде здійснено зазначений підрахунок (оформлено відповідний бухгалтерський документ), слід оформити податкову накладну на різницю між такими показниками та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Так, згідно з п. 9 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.14 р. № 957, у верхній лівій частині таких податкових накладних робиться відповідна помітка «X» та зазначається тип причини «17 – складена на суму перевищення собівартості самостійно виготовлених товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання».

Сільгосппідприємства, що застосовують спеціальний режим оподаткування, відображають такі податкові накладні в рядку 1.1 загальної декларації з ПДВ, оскільки вони:

не є податковими накладними на постачання сільгосппродукції покупцеві;

не пов’язані з коригуванням податкового кредиту за спецрежимною декларацією.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали