Зміна напряму використання зерна: чи коригувати податковий кредит?
23.11.2016 259 0 1
Сільгосппідприємство виростило зерно пшениці, сформувавши податковий кредит із витрат на його вирощування в таблиці 1 додатка 10 до спецрежимної декларації з ПДВ. Однак потім було вирішено частину отриманого зерна переробити на борошно і це борошно реалізувати. Чи потрібно коригувати податковий кредит між таблицями додатка 10?
Податковий кодекс (далі – ПК) не містить прямої норми, яка б зобов’язувала сільгосппідприємство здійснювати коригування податкового кредиту «всередині» спецрежиму, тобто між таблицями 1–3 додатка 10. Однак, як відомо, операції з реалізації зернових культур відображаються в таблиці 1 додатка 10 до спецрежимної декларації з ПДВ і 85 % суми ПДВ сплачується до бюджету. Водночас операції з реалізації борошна відображаються в таблиці 3 додатка 10, а за цією таблицею слід сплачувати до бюджету лише 50 % від суми ПДВ.
Сума ПДВ, що підлягає сплаті (у т. ч. до бюджету), визначається як різниця між сумою податкового зобов’язання та податкового кредиту. Отже, якщо весь податковий кредит із виробництва зерна був акумульований у таблиці 1, а частина такого зерна буде перероблена на борошно, реалізацію якого буде відображено в таблиці 3, то це призведе до заниження податкового зобов’язання за таблицею 1 та до його завищення за таблицею 3 додатка 10. Тому рекомендуємо сільгосппідприємству відкоригувати податковий кредит між зазначеними таблицями. До речі, навіть ДФС припускає можливість такого коригування (лист ДФС у Чернігівській обл. від 23.09.16 р. № 20752/6/99-99-12-02-01-15).
Для здійснення такого коригування слід скласти бухгалтерську довідку, зазначивши в ній причину коригування (переробка зерна на борошно) та навівши розрахунок суми податкового кредиту, що підлягає перенесенню з однієї таблиці додатка 10 в іншу. Найпростіший спосіб здійснення такого розрахунку – обчислити частину податкового кредиту пропорційно до частки переробленого зерна в загальній кількості виробленого зерна. Наприклад, якщо на переробку пішло 10 % від загальної кількості зібраного зерна, то саме 10 % від суми сформованого в таблиці 1 податкового кредиту слід перенести в таблицю 3 додатка 10 до спецрежимної декларації з ПДВ. Обчислена сума коригування відображається в рядку 8 таблиці 1 додатка 10 зі знаком «–» та в цьому самому рядку таблиці 3 – зі знаком «+».
Коментарі до матеріалу