Зіпсувалася куплена картопля: які наслідки з ПДВ?
25.05.2015 440 0 0
Минулого року сільгосппідприємство придбало насіннєву картоплю і планувало посадити її навесні цього року. Однак виявилося, що картопля під час зберігання померзла й підлягає списанню. Які наслідки з ПДВ будуть у сільгосппідприємства, якщо при купівлі картоплі ПДВ з її вартості був включений до спецрежимної декларації?
При втратах картоплі в межах норм природного убутку жодних наслідків із ПДВ не виникає, адже такі втрати відбуваються в процесі господарської діяльності підприємства. Нагадаємо, що кількість картоплі, яку можна списати в межах норм природного убутку, слід обчислювати відповідно до Норм природного убутку продовольчих товарів у міській та сільській роздрібній торговельній мережі, затверджених наказом Мінторгу СРСР від 26.03.80 р. № 75, які на сьогодні є чинними.
У разі понаднормових втрат картоплі слід відкоригувати податковий кредит, який був сформований під час її придбання, оскільки така картопля вже не буде використана в господарській діяльності сільгосппідприємства. Адже згідно з пп. «г» п. 198.5 Податкового кодексу (далі – ПК) платник податку повинен нарахувати податкові зобов’язання та скласти податкові накладні за товарами/послугами, необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту, якщо такі товари (послуги) починають використовуватися в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.
Податкові накладні на умовне постачання картоплі необхідно оформити не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних. Базою для такого нарахування податкового зобов’язання є вартість придбання картоплі (п. 189.1 ПК). Якщо сільгосппідприємство є суб’єктом спецрежиму з ПДВ та при купівлі картоплі сформувало податковий кредит із вартості її придбання в спецрежимній декларації, то вищевказані податкові зобов’язання слід відобразити в рядку 1.1 також спецрежимної декларації.
Коментарі до матеріалу