• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Де єдинникам четвертої групи взяти дані про НГО землі для розрахунку єдиного податку?

Зінаїда Козюк

19.01.2018 2983 0 4

Сільгосппідприємство – платник єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи розраховує суму податку, яка підлягає сплаті в цьому році. Для точного розрахунку йому потрібні дані Держгеокадастру, тобто витяг про нормативну грошову оцінку (далі – НГО) кожної окремої земельної ділянки, яка перебуває у власності або користуванні суб’єкта. Утім на деякі ділянки сільгосппідприємству не вдається отримати витяг, оскільки їх оцінка була проведена ще у 1995 році, а наразі територіальні органи Держгеокадастру відмовляють у видачі витягу стосовно таких ділянок. Здійснювати нову оцінку немає часу. Звідки брати дані для розрахунку ЄП?

Дійсно, уже декілька років територіальні органи Держгеокадастру активно наполягають на розробленні власниками/користувачами земельних ділянок актуальних оцінок для кожної ділянки сільгосппризначення. Тобто, аби з’ясувати НГО окремої ділянки і мати технічну можливість виготовлення витягу, необхідно розробити технічну документацію про НГО земельної ділянки. Потім ці дані будуть внесені до Державного земельного кадастру, з якого і роздруковується витяг. Якщо таких даних немає чи вони застарілі, то у наданні витягу відмовляють.

Зазвичай для великих населених пунктів, зокрема міст, розробляють загальну технічну документацію про НГО земель міста. Потім вся інформація про НГО земель міста включається до Держземкадастру, і з виготовленням витягу немає жодних проблем. А от за межами населених пунктів, у невеличких селищах та селах така процедура здійснюється дуже рідко. Для таких випадків передбачено, що НГО окремої земельної ділянки може визначатися за техдокументацією про НГО земельної ділянки сільгосппризначення (п. 3 розд. ІІІ Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, затвердженого наказом Мінагрополітики від 23.05.17 р. № 262, далі – Порядок № 262).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали