Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Фінзвітність мікропідприємства (форми № 1-мс, № 2-мс)

11.02.2020 2767 0 1

Фінансова звітність для агропідприємств за 2019 рік

Акценти статті: які суб’єкти господарювання мають право складати та подавати фінансову звітність мікропідприємства та як заповнити форми № 1-мс «Баланс» та № 2-мс «Звіт про фінансові результати».

Фінансову звітність мікропідприємства за формами № 1-мс та № 2-мс складають та подають (п. 2 розд. І НП(С)БО 25 «Спрощена фінансова звітність»):

  • суб’єкти мікропідприємництва, які визнані такими відповідно до Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», як-от юрособи – платники єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи, платники податку на прибуток;
  • суб’єкти малого підприємництва, які ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат відповідно до податкового законодавства (юрособи – єдинники третьої групи незалежно від категорії) (абзац третій п. 44.2 Податкового кодексу, далі – ПК);
  • неприбуткові організації.

Загалом фінзвіт для мікропідприємств схожий із фінзвітністю малого підприємства, але він менш деталізований. Розглянемо постатейно алгоритм заповнення форм № 1-мс «Баланс» (див. табл. 1 та 2) та № 2-мс «Звіт про фінансові результати» (див. табл. 3), використовуючи спрощений (затверджений наказом Мінфіну від 19.04.01 р. № 186) та загальний План рахунків (затверджений наказом Мінфіну від 30.11.99 р. № 291).

Зазначимо, що у цих формах протягом 2019 року окрім назви нічого не змінено. Заповнюють їх у тис. грн. з одним десятковим знаком.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали