Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Фінзвітність малого підприємства (форми № 1-м, № 2-м)

11.02.2020 1593 0 3

Фінансова звітність для агропідприємств за 2019 рік

Акценти статті: особливості заповнення фінансової звітності суб’єктами малого підприємництва за формами № 1-м «Баланс» та № 2-м «Звіт про фінансові результати».

Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва у складі форм № 1-м та № 2-м подають (п. 2 розд. І НП(С)БО 25 «Спрощена фінансова звітність»):

  • малі підприємства, визнані такими відповідно до Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (крім єдинників третьої групи);
  • представництва іноземних суб’єктів господарської діяльності.

НП(С)БО 25 не надає підприємствам права вибору між формами фінзвітності малого підприємства (№ 1-м, № 2-м) та мікропідприємства (№ 1-мс, № 2-мс). Тому, наприклад, мале підприємство не може звітувати за формами мікропідприємства, а мікропідприємство, відповідно, не може здавати форми № 1-м і № 2-м. А ось складати у повному обсязі фінзвітність, передбачену НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», дозволено. Право вибору між спрощеним та повним комплектом фінзвітності надане оновленим п. 2 розд. ІІ НП(С)БО 1.

Слід пам’ятати, що норми НП(С)БО 25 та відповідну спрощену фінзвітність не можуть застосовувати підприємства, які згідно із законодавством складають фінзвітність за МСФЗ (в обов’язковому порядку або за самостійним рішенням). Такі суб’єкти господарювання використовують повний комплект фінзвітності, передбачений НП(С)БО 1.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали