Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Декларація з податку на прибуток для сільгоспвиробників

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств – платників податку на прибуток, які застосовують спеціальний податковий звітний період.

Зі статті ви дізнаєтеся: як заповнити декларацію з податку на прибуток (далі – декларація) у разі використання спеціального податкового звітного періоду.

Сільгоспвиробники мали змогу обирати, який період використовувати для звітування з податку на прибуток: календарний рік – з 1 січня до 31 грудня чи так би мовити «сільгоспрік» – з 1 липня до 30 червня. Сьогодні поговоримо про особливості заповнення та подання декларації саме для тих, хто використовує особливий звітний період, – з 1 липня до 30 червня.

Хто такі сільгоспвиробники для цілей податку на прибуток?

Для цілей обкладення податком на прибуток до підприємств, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, належать підприємства, дохід яких від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва за попередній податковий (звітний) рік перевищує 50 % загальної суми доходу (абзац другий пп. 137.4.1 Податкового кодексу, далі – ПК).

А про сільгоспродукцію йшлося в п. 20.7 ПК (у редакці, що діяла до 01.01.17 р.). За ним сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені в товарних групах 1–24, товарних позиціях 4101, 4102, 4103, 4301 згідно з УКТЗЕД, та послуги, отримані в результаті здійснення діяльності, на яку відповідно до п. 209.17 ПК поширюється дія спецрежиму оподаткування у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, якщо такі товари вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються), а послуги надаються, безпосередньо платником податку – суб’єктом спецрежиму оподаткування (крім придбання таких товарів/послуг в інших осіб), які поставляються зазначеним платником податку – їх виробником.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали