Бухоблік «спецрежимного» ПДВ: закриваємо розрахунки з бюджетом за спецдекларацією
06.10.2016 824 0 1
2016 рік є, мабуть, найтяжчим для бухгалтерів сільгосппідприємств, які є платниками ПДВ за спецрежимом, передбаченим ст. 209 Податкового кодексу (далі – ПК). Адже бухгалтеру треба не лише забезпечити своєчасне виписування та реєстрацію податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, не лише правильно скласти податкову звітність зі «спецрежимного» ПДВ та розрахуватись із бюджетом, але й звести всі ці операції в бухобліку. Виконати такі завдання допоможе ця консультація.
Ситуація
Сільгосппідприємство протягом звітного періоду – вересня 2016 року для поповнення реєстраційної суми з метою реалізації вирощеної продукції (сої) перераховувало кошти з поточного рахунка на додатковий електронний рахунок (140 000 грн.). Ці кошти наступного дня перераховувалися Казначейством: на основний електронний рахунок (50 %) – 70 000 грн. та на спецрахунок підприємства (50 %) – 70 000 грн. Протягом звітного періоду кошти зі спецрахунка підприємства були повністю використані за призначенням для забезпечення сільгоспдіяльності підприємства (70 000 грн.).
За підсумками звітного періоду була складена звітність із ПДВ, де рядок 18 (додатна різниця між сумою податкових зобов’язань та сумою податкового кредиту) дорівнює 120 000 грн., з яких 60 000 грн. (50 %) підлягає сплаті до бюджету (переноситься до ряд. 18.1 декларації з ПДВ) та 60 000 грн. (50 %) спрямовується на спецрахунок суб’єкта спецрежиму ПДВ (переноситься до ряд. 18.2 декларації з ПДВ).
Відображення в бухобліку
Сільськогосподарське підприємство (суб’єкт спецрежиму з ПДВ), що вирощує та реалізовує сою, за правилами пп. «а» п. 209.2 ПК додатну різницю між сумою податкових зобов’язань та сумою податкового кредиту за звітний період має перераховувати:
- до бюджету – 50 %;
- на спецрахунок, відкритий йому в установі банку, – 50 %.
Поряд із цим платники спецрежиму з ПДВ мають виконувати вимоги п. 2001.2 ПК та п. 4, 23 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою КМУ від 16.10.14 р. № 569. Це означає, що сільгосппідприємство може перераховувати кошти із власних поточних рахунків, відкритих у будь-яких банках, на додатковий електронний рахунок (у бухобліку зазвичай обліковують на рахунку 3154 «Спеціальні рахунки в національній валюті, додатковий електронний рахунок за операціями з іншими сільськогосподарськими товарами/послугами»):
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року