Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Бухоблік втрат від падежу тварин

20.08.2019 1237 0 0

Із цієї консультації ви дізнаєтеся: що слід розуміти під падежом тварин; якими є норми втрат від падежу тварин різних категорій; як документувати та відображати такі втрати в бухгалтерському обліку.

Падіж тварин – це втрата тварин, уключаючи всі випадки їх загибелі від хвороби, у зв’язку зі старістю, унаслідок стихійного лиха, пожежі, нападу хижаків, нещасних випадків, а також вимушеного забою тварин, м’ясо яких не було використане в їжу, а використане лише на годівлю худоби (але не звірям). Таке єдине законодавче визначення поняття «падіж сільськогосподарських тварин» нам удалося знайти в пп. 1.7 розд. ІІІ Методики проведення розрахунків основних показників обсягів виробництва продукції тваринництва в господарствах усіх категорій, затвердженої наказом Держкомстату від 05.08.08 р. № 270 (втратив чинність на підставі наказу Держстату від 24.11.14 р. № 362, далі – Наказ № 362): .

Згідно з розд. І чинної Методики проведення розрахунків основних статистичних показників продукції тваринництва, затвердженої Наказом № 362, кількість сільгосптварин, які пали та загинули, – це число сільгосптварин, які були втрачені через їх загибель від хвороби, старості, стихійного лиха, пожежі, нападу хижаків, нещасних випадків, а також через вимушений забій (за умови невикористання м’яса в їжу);

У пп. 4.9.1 Інструкції щодо заповнення форм державних статистичних спостережень № 24 та № 24-сг, затвердженої наказом Держкомстату від 27.08.08 р. № 296, конкретизовано, що вимушено забитих тварин відносять до падежу, якщо значну частину (понад 50 %) забитої туші неможливо використати для харчових потреб або реалізації.

Слід зазначити, що в зоотехнології застосовують поняття технологічного відходу, яке крім реального падежу включає ще й вимушене вибракування молодняку через фізіологічні вади та захворювання. Наприклад, на птахофабриках можуть народжуватися курчата без лапок, вони підлягають вибракуванню, оскільки технологія вирощування не передбачає догляду за такою птицею.

Суб’єкти господарювання, які займаються утриманням, розведенням, обігом тварин та переробкою сировини тваринного походження, у разі падежу тварин мають дотримуватися ветеринарно-санітарних вимог таких документів, як:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали