Бухоблік «касового» податкового кредиту з ПДВ при купівлі електроенергії
18.07.2016 1482 0 1
Із консультації ви дізнаєтеся: як правильно відобразити в бухгалтерському обліку суми ПДВ при розрахунку за електроенергію, а також чи повинні дані бухобліку відповідати даним податкового обліку.
Загальні положення
Перш за все нагадаємо, що з 01.01.16 р. по 01.07.17 р. діє тимчасова норма п. 44 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу (далі – ПК) щодо касового методу визначення податкових зобов’язань із ПДВ за операціями із постачання електроенергії.
Це означає, що постачальники електроенергії нараховують податкові зобов’язання з ПДВ та виписують податкову накладну (далі – ПН) тільки після отримання оплати від споживачів (покупців) електроенергії. Більш того, указана норма ПК дозволяє постачальникам електроенергії виписувати зведену ПН на всю суму оплати, отриману від конкретного покупця – платника ПДВ. Тобто продавець електроенергії випише на всю суму оплати, що надійшла з 1-го по 30-те (31-ше) число місяця, тільки одну зведену ПН останнім днем місяця. Цю накладну він зобов’язаний зареєструвати в ЄРПН протягом 15 календарних днів після дня її виписування (не пізніше 15-го числа наступного місяця).
За таких обставин покупці (споживачі) електроенергії мають право включити суму ПДВ до податкового кредиту лише після отримання від постачальника зведеної ПН, зареєстрованої в ЄРПН.
Бухгалтерський облік
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року