Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Заявка на переміщення пального: відповіді на актуальні запитання

13.08.2019 641 0 1

Все про пальне: як отримати ліцензію, уникнути штрафів і правильно оформити акцизні накладні

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як заповнити заявку на переміщення пального транспортним засобом, що не є акцизним складом пересувним (далі відповідно – заявка, ТЗ, АС пересувний).

За цією темою див. також «Кому треба звітувати про переміщення пального»; «Заполняем заявку на перемещение горючего для сельхозпроизводителей».

У зв’язку з численними зверненнями на консультаційну лінію ми вирішили знову розглянути тему переміщення пального ТЗ, що не є АС пересувним. Зробимо це у форматі запитання – відповідь.

Заявку мають подавати суб’єкти господарювання, які не є розпорядниками АС та переміщують на митній території України власне пальне для потреб власного споживання чи промислової переробки (пп. 230.1.5 Податкового кодексу, далі – ПК; п. 2 Загальних положень Порядку заповнення заявки, затвердженого наказом Мінфіну від 08.05.19 р. № 188, далі – Порядок № 188). Також ТЗ, який транспортує пальне, не є АС пересувним (пп. 14.1.61 ПК).

Наприклад, сільгосппідприємство – єдинник четвертої групи придбаває пальне протягом року в об’ємах до 1 тис. л та зберігає його у власних ємностях для подальшого використання виключно у власній діяльності. З огляду на винятки, установлені пп. 14.1.6 ПК (для єдинників четвертої групи об’єми пального протягом року мають перевищувати 10 млн л), він не стає розпорядником АС. До того ж його ТЗ не є АС пересувним, адже переміщує своє пальне для потреб власного споживання.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали