Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Усі мають оновити інформацію про бенефіціарів

20.05.2020 1325 0 2

Суть проблеми: із 28.04.20 р. усі юрособи зобов’язані оновити інформацію про своїх бенефіціарів та подати структуру власності. В іншому разі їм загрожує штраф у розмірі до 51 000 грн. Але на практиці досить складно правильно визначити, хто є бенефіціарами. Адже під цю категорію можуть підпадати не тільки власники більшої частини активів, але й інші учасники юросіб. До того ж на законодавчому рівні не затверджено форму та зміст структури власності юрособи.

Ми пропонуємо: розібратися, хто належить до бенефіціарних власників юрособи, чи може мати статус бенефіціара керівник (не володіє часткою капіталу), яким є граничний строк оновлення такої інформації та наслідки неповідомлення.

28 квітня цього року набула чинності більша частина норм Закону від 06.12.19 р. № 361-IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі – Закон № 361). Його спрямовано на захист прав та законних інтересів громадян, суспільства, держави шляхом протидії відмиванню незаконно отриманих коштів. А для цього потрібно мати достовірну інформацію про кінцевих вигодоодержувачів (бенефіціарів) юросіб.

Ще з 2015 року всіх юросіб зобов’язали повідомляти про своїх бенефіціарів. Відомості про них стали складовою Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР).

Закон № 361 зобов’язує раніше зареєстрованих юросіб повторно повідомити про своїх кінцевих бенефіціарних власників, тобто актуалізувати цю інформацію.

Кінцевим бенефіціарним власником є будь-яка фізособа, яка здійснює вирішальний вплив на діяльність юрособи, у тому числі через ланцюг контролю/володіння (п. 30 ст. 1 Закону № 361). Такий вплив може бути:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали