• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Вносимо автомобіль до СК: відображаємо в обліку вчасно!

12.05.2020 112 0 0

Акценти статті:

  • як слід документально оформити та відобразити в обліку операцію із внесення майна (вантажного автомобіля) до статутного капіталу (далі – СК) підприємства;
  • як виправити помилки минулих років, пов'язані з несвоєчасним відображенням в обліку майнового вкладу до СК, та відобразити наслідки їх виправлення в обліку та звітності.

В українських реаліях власники досить часто вносять до СК свого підприємства майно, яке підприємство потім використовує у власній господарській діяльності. Але, на жаль, такий вклад не завжди коректно та вчасно відображається в обліку. Розглянемо конкретну ситуацію.

Ситуація

У 2018 році засновник підприємства купив вантажний автомобіль на свої гроші. У березні цього ж року автомобіль був зареєстрований на підприємство (ТОВ «Ранок»), а бухгалтерові поставлено завдання – відобразити цей автомобіль в обліку як вклад засновника до СК. Але цього не було зроблено. Станом на травень 2020 рік автомобіль у документах підприємства не числиться. Як тепер слід учи­нити?

Припускаємо, що за весь час використання автомобіля (з березня 2018 року) підприємство несло витрати на його експлуатацію – заправлення паливом, ремонти, техобслуговування. Тому, на нашу думку, дану ситуацію можна розглядати в таких варіантах:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали