Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Збирання врожаю: як оформити залучення чужої техніки

07.07.2021 1517 0 4

Чим допоможе ця стаття: період збирання врожаю – гаряча пора у всіх сенсах. І якщо аграрій не має у своєму арсеналі достатньої кількості сільгосптехніки для збирання врожаю, то перед ним постає ряд непростих завдань. У цьому випадку треба не тільки визначити, який вид договору укласти для залучення техніки інших суб’єктів господарювання (далі – СГ), але й вирішити, як буде заправлятися чужа техніка. Щоб залучити техніку сторонніх СГ, можна укласти:

  • договір підряду. Але тоді потрібно пам’ятати, що заправлення пальним техніки підрядника може бути розцінене податківцями як операція з реалізації пального, яку можуть проводити тільки платники акцизного податку. Однак під час дотримання певних умов заправлення техніки підрядника не визнається реалізацією пального;
  • договір оренди сільгосптехніки (у т. ч. з екіпажем). У такому випадку заправлення орендованої техніки не спричиняє зобов’язання з акцизного податку. Але орендар повністю відповідає за орендовану техніку й у випадку її ушкодження або втрати повинен відшкодувати збитки орендодавцеві.

Як уникнути негативних податкових наслідків і вибрати найбільш підходящий варіант співпраці із СГ, які можуть надати спецтехніку на період збирання врожаю, розповімо в консультації.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали