Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Скільки аграрію коштуватиме ліцензування місця зберігання пального

09.07.2019 4506 0 7


Із цієї статті ви дізнаєтеся: про послідовність проходження сільгосптоваровиробниками процедури ліцензування діяльності зі зберігання пального, вартість ліцензування одного місця зберігання пального.


Із 01.07.19 р. набули чинності зміни, внесені Законом від 23.11.18 р. № 2628-VIII до Закону від 19.12.95 р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі – Закон № 481), які передбачають обов’язкове ліцензування діяльності зі зберігання пального.

Органи ліцензування – це головні управління Державної податкової служби, створені згідно з постановою КМУ від 19.06.19 р. № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» (чинна з 27.06.19 р.). Це ті самі обласні управління ДФС, які після реорганізації стануть ДПС.

Поетапний порядок отримання ліцензії на право зберігання пального

З особистого досвіду рекомендую викладений нижче порядок ліцензування, який містить декілька етапів і триває три місяці. Документи необхідно подати до 06.12.19 р., аби встигнути отримати ліцензію до відновлення дії штрафних санкцій за провадження діяльності без ліцензії (див. «Відтерміновано штрафування за діяльність із зберігання пального без ліцензії та визначено форму заяв на її отримання»).

Етап 1.

Підготувати заяву до органу ДФС за місцями зберігання пального.

Спочатку ДФС рекомендувала складну форму заяви (див. лист ДФС від 30.05.19 р. № 17014/7/99-99-12-01-01-17), а потім (із 10.06.19 р.) – простішу форму (офіційний сайт ДФС). Обидві форми можуть використовуватися сільгосптоваровиробниками.

Етап 2.

Підготувати завірені копії документів, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою (витяги, схематичні плани, договори оренди).

Етап 3.

Підготувати завірені копії документів на об’єкти зберігання пального. Тут може бути декілька варіантів.

Варіант 1. Якщо об’єкт зберігання пального – нерухомість (склад), право власності на яку виникло до 01.01.14 р., то слід підготувати копії документів, що підтверджують право власності на неї (свідоцтва, акти приймання-передачі майна КСП).

Варіант 2. Якщо об’єкт зберігання пального – нерухомість (об’єкт нерухомості), право власності на яку виникло після 01.01.14 р., треба підготувати копії акта введення в експлуатацію або акта готовності до експлуатації чи сертифіката про прийняття в експлуатацію об’єкта (звертатися в управління Державної архітектурно-будівельної інспекції області, розробка проектної документації займе 1–1,5 року. Її вартість – від 30 000 грн.).

Варіант 3. Якщо об’єкти зберігання пального не є нерухомістю (резервуари для зберігання нафтопродуктів), необхідно підготувати копії актів введення в експлуатацію та інвентарних карток основних засобів за формами, що є чинними у відповідний період (типові форми № ОЗ-1, № ОЗ-6, затверджені наказом Мінстату від 29.12.95 р. № 352, форма № ОЗСГ-1, затверджена наказом Мінагрополітики від 27.09.07 р. № 701).

Етап 4.

Отримати дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі – дозвіл). Для цього потрібно виконати такі кроки:

Крок 1. Звернутися до територіального управління Державної служби України з питань праці (далі – Держпраці) за місцем держреєстрації підприємства, у якому отримати перелік документів, необхідних для одержання дозволу.

У заяві на одержання дозволу сільгосптоваровиробники просять видати дозвіл на виконання роботи у вибухопожежонебезпечних зонах (п. 6 додатка 2 до постанови КМУ від 26.10.11 р. № 1107, далі – Постанова № 1107) та/або експлуатацію (застосування) обладнання та захисних систем, призначених для експлуатації (застосування) в потенційно вибухонебезпечному середовищі (п. 7 додатка 3 до Постанови № 1107). Саме на цих підставах видаватимуть дозвіл.

Крок 2. Провести зачистку резервуарів. Роботу виконують спеціалізовані організації, які мають відповідний дозвіл на виконання цих робіт, виданий ГУ Держпраці області. Вартість – від 1 500 грн. за один резервуар.

Крок 3. Провести метрологію резервуарів з паливнороздавальними колонками, яка включає повірку, виготовлення градуювальних таблиць та видачу технічних паспортів на резервуари.

Роботу виконують держпідприємства, обласні регіональні науково-виробничі центри стандартизації, метрології та сертифікації, наприклад Київський обласний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації, адреса: 09113, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Січневого Прориву, 8. Вартість робіт – від 4 024,07 грн. за один резервуар.

Крок 4. Провести навчання одного чоловіка за спеціальністю «Оператор заправних станцій» та двох інженерно-технічних робітників.

Навчання проводять обласні навчально-курсові комбінати, наприклад Учбовий комбінат «Славутич», адреса: 03062, м. Київ, просп. Перемоги, 67. Вартість відповідно – 1 400 грн/чол. та 1 600 грн/чол.

Крок 5. Пройти експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва, яка включає видачу техпаспортів на паливнороздавальні колонки і висновок експертизи.

Експертизу проводять обласні експертно-технічні центри Держпраці, наприклад ДП «Київський експертно-технічний центр Держпраці», 04073, Київ, вул. Ливарська, 1а. Вартість – 26 790,66 грн.

Крок 6. Подати до Держпраці заяву і висновок експертизи для отримання дозволу. Отримати дозвіл.

Етап 5.

Підготувати і подати в податковий орган за основним місцем обліку звітність за формою № 20-ОПП (наведена в додатку 11 до наказу Мінфіну від 09.12.11 р. № 1588) за типами об’єктів оподаткування (вказати бочки, пересувні АЗС, трактори).

Етап 6.

Сплатити за ліцензію на право зберігання пального (код класифікації 22013400). Вартість – 780 грн. за кожне місце зберігання.

Етап 7.

Подати весь пакет документів до Головного управління ДПС області за місцем розташування місць зберігання пального і протягом 20 календарних днів отримати ліцензію.

Висновки

Ліцензування одного місця зберігання пального обійдеться сільгосптоваровиробнику в суму від 36 000 грн. і забере три місяці. Ліцензію слід отримати до відновлення дії штрафних санкцій за провадження діяльності без ліцензії, тому з урахуванням часу на розгляд документів їх слід подати до 06.12.19 р.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали