Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Скільки аграрію коштуватиме ліцензування місця зберігання пального


Із цієї статті ви дізнаєтеся: про послідовність проходження сільгосптоваровиробниками процедури ліцензування діяльності зі зберігання пального, вартість ліцензування одного місця зберігання пального.


Із 01.07.19 р. набули чинності зміни, внесені Законом від 23.11.18 р. № 2628-VIII до Закону від 19.12.95 р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі – Закон № 481), які передбачають обов’язкове ліцензування діяльності зі зберігання пального.

Органи ліцензування – це головні управління Державної податкової служби, створені згідно з постановою КМУ від 19.06.19 р. № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» (чинна з 27.06.19 р.). Це ті самі обласні управління ДФС, які після реорганізації стануть ДПС.

Поетапний порядок отримання ліцензії на право зберігання пального

З особистого досвіду рекомендую викладений нижче порядок ліцензування, який містить декілька етапів і триває три місяці. Документи необхідно подати до 06.12.19 р., аби встигнути отримати ліцензію до відновлення дії штрафних санкцій за провадження діяльності без ліцензії (див. «Відтерміновано штрафування за діяльність із зберігання пального без ліцензії та визначено форму заяв на її отримання»).

Етап 1.

Підготувати заяву до органу ДФС за місцями зберігання пального.

Спочатку ДФС рекомендувала складну форму заяви (див. лист ДФС від 30.05.19 р. № 17014/7/99-99-12-01-01-17), а потім (із 10.06.19 р.) – простішу форму (офіційний сайт ДФС). Обидві форми можуть використовуватися сільгосптоваровиробниками.

Етап 2.

Підготувати завірені копії документів, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою (витяги, схематичні плани, договори оренди).

Етап 3.

Підготувати завірені копії документів на об’єкти зберігання пального. Тут може бути декілька варіантів.

Варіант 1. Якщо об’єкт зберігання пального – нерухомість (склад), право власності на яку виникло до 01.01.14 р., то слід підготувати копії документів, що підтверджують право власності на неї (свідоцтва, акти приймання-передачі майна КСП).

Варіант 2. Якщо об’єкт зберігання пального – нерухомість (об’єкт нерухомості), право власності на яку виникло після 01.01.14 р., треба підготувати копії акта введення в експлуатацію або акта готовності до експлуатації чи сертифіката про прийняття в експлуатацію об’єкта (звертатися в управління Державної архітектурно-будівельної інспекції області, розробка проектної документації займе 1–1,5 року. Її вартість – від 30 000 грн.).

Варіант 3. Якщо об’єкти зберігання пального не є нерухомістю (резервуари для зберігання нафтопродуктів), необхідно підготувати копії актів введення в експлуатацію та інвентарних карток основних засобів за формами, що є чинними у відповідний період (типові форми № ОЗ-1, № ОЗ-6, затверджені наказом Мінстату від 29.12.95 р. № 352, форма № ОЗСГ-1, затверджена наказом Мінагрополітики від 27.09.07 р. № 701).

Етап 4.

Отримати дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі – дозвіл). Для цього потрібно виконати такі кроки:

Крок 1. Звернутися до територіального управління Державної служби України з питань праці (далі – Держпраці) за місцем держреєстрації підприємства, у якому отримати перелік документів, необхідних для одержання дозволу.

У заяві на одержання дозволу сільгосптоваровиробники просять видати дозвіл на виконання роботи у вибухопожежонебезпечних зонах (п. 6 додатка 2 до постанови КМУ від 26.10.11 р. № 1107, далі – Постанова № 1107) та/або експлуатацію (застосування) обладнання та захисних систем, призначених для експлуатації (застосування) в потенційно вибухонебезпечному середовищі (п. 7 додатка 3 до Постанови № 1107). Саме на цих підставах видаватимуть дозвіл.

Крок 2. Провести зачистку резервуарів. Роботу виконують спеціалізовані організації, які мають відповідний дозвіл на виконання цих робіт, виданий ГУ Держпраці області. Вартість – від 1 500 грн. за один резервуар.

Крок 3. Провести метрологію резервуарів з паливнороздавальними колонками, яка включає повірку, виготовлення градуювальних таблиць та видачу технічних паспортів на резервуари.

Роботу виконують держпідприємства, обласні регіональні науково-виробничі центри стандартизації, метрології та сертифікації, наприклад Київський обласний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації, адреса: 09113, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Січневого Прориву, 8. Вартість робіт – від 4 024,07 грн. за один резервуар.

Крок 4. Провести навчання одного чоловіка за спеціальністю «Оператор заправних станцій» та двох інженерно-технічних робітників.

Навчання проводять обласні навчально-курсові комбінати, наприклад Учбовий комбінат «Славутич», адреса: 03062, м. Київ, просп. Перемоги, 67. Вартість відповідно – 1 400 грн/чол. та 1 600 грн/чол.

Крок 5. Пройти експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва, яка включає видачу техпаспортів на паливнороздавальні колонки і висновок експертизи.

Експертизу проводять обласні експертно-технічні центри Держпраці, наприклад ДП «Київський експертно-технічний центр Держпраці», 04073, Київ, вул. Ливарська, 1а. Вартість – 26 790,66 грн.

Крок 6. Подати до Держпраці заяву і висновок експертизи для отримання дозволу. Отримати дозвіл.

Етап 5.

Підготувати і подати в податковий орган за основним місцем обліку звітність за формою № 20-ОПП (наведена в додатку 11 до наказу Мінфіну від 09.12.11 р. № 1588) за типами об’єктів оподаткування (вказати бочки, пересувні АЗС, трактори).

Етап 6.

Сплатити за ліцензію на право зберігання пального (код класифікації 22013400). Вартість – 780 грн. за кожне місце зберігання.

Етап 7.

Подати весь пакет документів до Головного управління ДПС області за місцем розташування місць зберігання пального і протягом 20 календарних днів отримати ліцензію.

Висновки

Ліцензування одного місця зберігання пального обійдеться сільгосптоваровиробнику в суму від 36 000 грн. і забере три місяці. Ліцензію слід отримати до відновлення дії штрафних санкцій за провадження діяльності без ліцензії, тому з урахуванням часу на розгляд документів їх слід подати до 06.12.19 р.

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Статті за темою
27.06.2025
Як правильно відобразити сільгосптехніку та обладнання у формі № 20-ОПП
В даній консультації ми розглянемо, як правильно відображати у Заяві за формою № 20-ОПП сільгосптехніку та інше обладнання ,яке використовують у своїй діяльності агропідприємства.  Агропідприємства у своїй діяльності використовують багато видів сільськогосподарської техніки та обладнання. На жа...
13.06.2025
Підприємство збільшило об’єм зберігання пального: чи потрібно вносити зміни до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального?
У статті розглянемо, чи мають суб’єкти господарювання повідомляти орган ДПС про зміну відомостей в Єдиному реєстрі ліцензіатів та місць обігу пального, якщо вони збільшили об’єм зберігання пального. Заповнюємо заяву про отримання ліцензії на право зберігання пального Ситуація. Підприємст...
02.06.2025
Заповнюємо заяву на отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями і тютюновими виробами
У статті розповімо, як заповнити заяву для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем і тютюном, та наведемо зразок такої заяви.  З новими правилами отримання ліцензій на здійснення операцій з алкогольними напоями та тютюновими виробами ми ознайомили вас у статті «Ліцензії на розд...
Популярне
27.06.2025
Тракторист-машиніст в сільському господарстві: як правильно прописати посаду?
У штатному розписі сільськогосподарського підприємства є посада «тракторист-машиніст». Відповідний запис зроблено у трудовій книжці працівника. Чи є правильною ця назва і чи матиме працівник право на пільгову пенсію? А як бути, якщо працівник, у трудовій книжці якого зроблено неточний з...
03.04.2025
Посадова інструкція для голови фермерського господарства
У цьому матеріалі розглянемо, як правильно скласти посадову інструкцію для голови фермерського господарства (далі – ФГ). Зокрема, з’ясуємо, які розділи повинна мати інструкція та в якому випадку в неї слід вносити зміни. У цьому матеріалі розглянемо, як правильно скласти посадову інстру...
27.06.2025
Агропідприємство заправляє техніку підрядників: як уникнути акцизних ризиків
В даній консультації розглянемо, якими чином агропідприємтва можуть заправляти техніку підрядників,  щоб такі дії не визнали реалізацією пального. Досить часто для виконання тих або інших сільськогосподарських робіт агропідприємства вимушені залучати до роботи підрядників. Згідно із Цивільним к...
Нове
30.06.2025
З дати оформлення податкової накладної минуло 365 днів: чи може платник ПДВ скористатися податковим кредитом?
Розглянемо, чи може платник ПДВ скористатися податковим кредитом, якщо з дати складання податкової накладної сплило 365 днів. Практична ситуація Бухгалтер виявила податкову накладну, з дати оформлення якої минуло 365 днів. Податкова накладна була зареєстрована своєчасно і не була заблокована. Чи є ...
30.06.2025
Чи сплачується податок на нерухомість за споруди?
У статті розглянемо, чи потрібно сплачувати податок на нерухомість за інженерні споруди, зокрема трансформаторну підстанцію. Порядок справляння податку на нерухомість завжди викликає чимало запитань. Одне з найпоширеніших: що саме вважати об’єктом оподаткування? Якщо з житловою нерухомістю все...
27.06.2025
Агропідприємство заправляє техніку підрядників: як уникнути акцизних ризиків
В даній консультації розглянемо, якими чином агропідприємтва можуть заправляти техніку підрядників,  щоб такі дії не визнали реалізацією пального. Досить часто для виконання тих або інших сільськогосподарських робіт агропідприємства вимушені залучати до роботи підрядників. Згідно із Цивільним к...
Кращі матеріали