• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Залучення коштів в аграрний сектор для фінансування договорів контрактації

02.10.2019 226 0 0

Інвестиції в аграрний сектор економіки передбачають укладання чималої кількості договорів між сторонами, кожен з яких має своє значення. Деякі інвестори (контрактанти) не вкладають своїх особистих коштів, а використовують банківські установи для фінансування договору контрактації сільгосппродукції, що іноді викликає паніку в сільгоспвиробників через нерозуміння впливу загальної схеми інвестування на їхні майнові права та обов’язки. Укладання договорів на правильних умовах та відмова від укладання деяких з них дозволить кожній із сторін зменшити свої ризики під час виконання спільного інвестиційного проекту щодо вирощення врожаю. Розглянемо, які ще цивільно- та господарсько-правові договори укладаються сторонами договору контрактації сільгосппродукції та якими ризиками це супроводжується для сторін такого договору.

Схема фінансування інвестиції в аграрний сектор економіки за допомогою договору контрактації сільгосппродукції виглядає так.

Контрактант знаходить відповідального сільгоспвиробника та укладає з ним договір контрактації. Оскільки фінансову складову проекту бере на себе контрактант, на виконання умов договору він зобов’язаний або передати сільгоспвиробнику пально-мастильні матеріали, мінеральні добрива, посівні матеріали, або сплатити йому їх вартість.

Проте і в контрактанта не завжди можуть бути необхідні кошти. У такому разі він має право залучити до участі в проекті банк, скориставшись споживчим кредитом, і отримані кредитні кошти надалі будуть передані сільгоспвиробнику.

Водночас банк попросить у контрактанта певну заставу для забезпечення виконання останнім зобов’язань за отриманим кредитом. Проте контрактант може не мати необхідної застави або мати її в розмірі, не достатньому для задоволення вимоги банку.

У такому разі контрактант має право передати банку в заставу повністю або частково майнові права на майбутній урожай, уклавши договір застави майнових прав. Тоді він зобов’язаний буде підтвердити своє право, яке передається в заставу, необхідним документом, а саме договором контрактації.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали