Право на податковий кредит у разі оплати ремонту автомобіля страховою компанією
Насамперед нагадаємо, що платник ПДВ має право на податковий кредит при придбанні товарів/послуг виключно за наявності ПН, зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН). Причому Податковий кодекс (далі – ПК) не містить умови, що право на податковий кредит залежить від того, хто є платником таких товарів/послуг.
Тому наша позиція була і буде такою: страхова компанія дійсно оплачує послуги з ремонту застрахованого автомобіля. Отже, виплачується страхове відшкодування, яке належить уже застрахованій особі. Тому для неї такий ремонт не є безплатним. І підстав позбавляти її права на податковий кредит немає.
Втратити право на податковий кредит платник ПДВ міг би тільки тоді, шщякщо відремонтований автомобіль призначався б для використання в операціях, що не є об’єктом оподаткування, звільнені від оподаткування, чи в негосподарській діяльності (наприклад, для задоволення особистих потреб керівника підприємства). Для коригування такого вхідного ПДВ у цих випадках нормою п. 198.5 ПК передбачено нарахування компенсуючих податкових зобов’язань із ПДВ (далі – ПЗ).
Отже, на нашу думку, особа, яка отримує послуги з ремонту автомобіля, має право на податковий кредит на підставі ПН, виписаної ремонтним підприємством, і не зобов’язана нараховувати компенсуючі ПЗ, незалежно від того, хто оплачує отримані нею послуги.
Розглянемо, якої позиції із цього питання дотримується ДПС.
Так, податківці зазначають (див. ЗІР, категорія 101.13), що в разі оплати робіт із ремонту транспортного засобу страховою компанією власник транспортного засобу:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року