Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Сівба ярових культур: нюанси оформлення та обліку

13.04.2016 426 0 1

Із консультації ви дізнаєтеся: як документально оформити придбання та списання запасів на сівбу ярових культур і як відобразити в обліку понесені при цьому витрати.

Документальне оформлення

Для відображення в обліку будь-якої господарської операції сільгосппідприємство як суб'єкт господарювання використовує первинні документи, що підтверджують факт здійснення цієї операції, її законність і доцільність.

Так, надходження, оприбуткування та відпуск виробничих запасів (насіння, добрив, засобів захисту і т. п.) для сівби ярових культур оформляються первинними документами за формами, затвердженими наказом Мінагрополітики від 21.12.07 р. № 929 (далі – Наказ № 929) і наведеними в додатках до Методичних рекомендацій, затверджених цим же наказом. Крім спеціалізованих форм, ці Методрекомендації передбачають можливість застосування форм, затверджених наказом Мінстату від 21.06.96 р. № 193 (далі – Наказ № 193).

Сільгосппідприємство може також самостійно розробити й затвердити форми необхідних документів із зазначенням усіх обов'язкових реквізитів. Таке право встановлене ч. 2 ст. 9 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» і пп. 2.4 і 2.7 Положення, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.95 р. № 88.

Розглянемо детальніше порядок документообігу при придбанні за кошти та списанні запасів на сівбу ярових культур.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали