Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Запилення сільгоспкультур за допомогою бджіл: розподіл витрат

З консультації ви дізнаєтеся: як розподіляти витрати бджільництва, пов'язані із запиленням сільськогосподарських культур.

Загальний підхід до розподілу витрат

Питання організації обліку витрат у бджільництві регулюються нормами П(С)БО 16 «Витрати».

Облік витрат на утримання бджолосімей доцільно вести за окремими аналітичними рахунками (залежно від виробничого напряму галузі) за дебетом субрахунка 232 «Бджільництво», за номенклатурою статей витрат. Перелік статей кожне підприємство визначає самостійно.

Розподіл витрат бджільництва між сільгоспкультурами – один з етапів визначення собівартості запилювальної культури. Робити це потрібно до обчислення собівартості продукції рослинництва. Але як? У п. 4 П(С)БО 16 із цього приводу сказано цілком конкретно – економічно доцільним шляхом. Тобто сільгосппідприємство повинне самостійно визначити такий шлях.

Рекомендуємо у зв'язку із цим звернутися до Методичних рекомендацій з планування, обліку та калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) сільськогосподарських підприємств, затверджених наказом Мінагрополітики від 18.05.01 р. № 132 (далі – Методрекомендації № 132). Правда, застосовувати їх слід тільки в частині, що не суперечить нормам П(С)БО (див. лист Мінфіну від 29.09.09 р. № 31-34000-20-5/26023).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали