Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Операції з біологічними активами: облік доходів і витрат

Операції з біологічними активами (далі – БА) можуть привести до виникнення доходів і витрат в обліку. Розглянемо, як відображаються такі операції в обліку.

Порядок обліку БА регулюється П(С)БО 30 і Методрекомендаціями № 1315.

БА – це тварина або рослина, яка в процесі біологічних перетворень здатна давати сільськогосподарську продукцію та/або додаткові БА, а також приносити в інший спосіб економічні вигоди (п. 4 П(С)БО 30).

Залежно від тривалості виробничого процесу та періоду отримання сільгосппродукції БА поділяються на два види:

  • поточні – активи, які здатні давати сільгосппродукцію або в інший спосіб приносити економічні вигоди протягом періоду, що не перевищує 12 місяців, а також тварини на вирощуванні та відгодівлі. У рослинництві це зернові, кормові, технічні та інші однорічні культури;
  • довгострокові – активи, які дають сільгосппродукцію та/або додаткові БА протягом періоду, що перевищує 12 місяців. У рослинництві це багаторічні насадження, у тваринництві – робоча і продуктивна худоба. У рослинництві довгострокові БА, які ще не здатні плодоносити, відносять до незрілих.

Крім того, існують додаткові БА, тобто БА, отримані в процесі біологічних перетворень. У рослинництві це саджанці, черешки, у тваринництві – приплід тварин.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали