Чи можна використовувати паливо за самостійно встановленими нормами?
На сільгосппідприємстві налічується 10 транспортних засобів, котрі по-різному витрачають паливо (у когось показник витрати палива більший, у когось – менший). Зрозуміло, що нераціонально списувати рівну кількість палива на кожний засіб. До того ж зовсім не хочеться отримати претензії від фіскального органу. Чи може сільгосппідприємство нормувати витрати пально-мастильних матеріалів (далі – ПММ) власним нормативним документом?
Так, може. Навіть судова практика в цьому питанні стає більш сталою. Пояснимо докладніше.
Норми витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті затверджено наказом Мінтрансу від 10.02.98 р. № 43 (далі – Норми № 43). Але в жодних нормативних актах, зокрема Нормах № 43, не йдеться про коло суб’єктів, на яких вони поширюються, та про їх беззаперечне використання. Зі свого боку Мінінфраструктури наголошує, що всі суб’єкти господарювання повинні списувати ПММ на основі Норм № 43 (див. лист від 21.02.17 р. № 1441/18/10-17, а також публікацію «Списуємо пальне за правилами»). На необхідність нормування витрат ПММ звертають увагу і фіскали (див. лист ДФС від 09.06.15 р. № 11999/6/99-99-19-01-01-15). Але ніхто не говорить, як діяти, коли в Нормах № 43 немає певного виду транспортного засобу або фактично цей засіб витрачає більше палива.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року