Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи може орган держпраці перевіряти сільгосппідприємство за відсутності директора?

09.01.2019 301 0 1

Інспектори органу Держпраці прийшли на сільгосппідприємство з позаплановою перевіркою. Однак директор перебуває на лікарняному. У зв'язку із цим виникає низка запитань: чи мають право інспектори приступити до перевірки, як діяти в такій ситуації, чи можна перенести строк перевірки?

Щоб відповісти на ці запитання, звернемося до Закону від 05.04.07 р. № 877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі – Закон № 877). Адже саме цей нормативний акт визначає правові та організаційні основи, принципи та порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів держнагляду (контролю), їх посадових осіб під час перевірок. Органи Держпраці є одними з органів держнагляду (контролю).

Згідно із ч. 11 ст. 4 Закону № 877 планові та позапланові перевірки підприємства повинні проводитися в присутності керівника або уповноваженої особи. Тобто, якщо керівник відсутній, представляти сільгосппідприємство у взаємовідносинвх із перевіряючими повинна вповноважена ним особа.

Але що робити, якщо керівник захворів або виїхав у відрядження (відсутній із поважної причини), але до цього нікого не вповноважив представляти інтереси підприємства? На практиці це досить поширена ситуація, адже керівник не може заздалегідь знати, коли він занедужає або коли орган Держпраці вирішить позапланово перевірити підприємство.

Формально підстав для зміни строку перевірки немає. Закон № 877 та інші нормативно-правові акти не передбачають можливості перенесення строку перевірки у зв'язку з відсутністю керівника, навіть із поважної причини.

Але не забувайте про людський фактор (розуміння з боку інспектора). Можна звернутися до перевіряючих із проханням перенести перевірку до видужання/повернення з відрядження директора. Або за цей час оформити повноваження представника підприємства.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали