Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Хто зобов’язаний подавати заявки на переміщення пального?

03.10.2022 685 0 1

Не вважається акцизним складом пересувним транспортний засіб, що використовується підприємством, яке не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального – для потреб власного споживання або промислової переробки. Тобто в разі, коли здійснюється тільки переміщення пального, автоцистерна не підпадає під поняття акцизного складу пересувного, а підприємство не є його розпорядником.

Якщо підприємство не здійснює операції з фізичного переміщення пального, що відповідають поняттю «реалізація пального», воно не повинне реєструватися платником акцизного податку. Але! До Переліку транспортних засобів, які переміщають пальне або спирт етиловий (далі – Перелік ТЗ), автоцистерна повинна потрапити (пп. 230.1.5 Податкового кодексу, далі - ПК). Перелік ТЗ розміщується на офіційному вебсайті ДФС.

Заборонено! Переміщення пального транспортними засобами, не зазначеними в зареєстрованих акцизних накладних або в заявках на переміщення пального, забороняється.

Якщо пальне переміщається на митній території України транспортними засобами, відсутніми в Переліку транспортних засобів, які переміщають пальне, наслідки можуть бути дуже серйозними. Порушникам загрожує тимчасове вилучення контролюючими органами (до винесення рішення суду) цього пального і транспортних засобів з вільного обороту і подання матеріалів до суду для винесення постанови про їх конфіскацію в дохід держави (п. 228.3 ПК).

Тобто якщо підприємство не є платником акцизного податку, воно все одно зобов’язане взяти участь у контролі за оборотом пального – подати заявку на переміщення пального. Форма і Порядок заповнення такої заявки затверджені наказом Мінфіну від 08.05.19 р. № 188 (далі – Порядок № 188).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали