Касові документи: підписуємо правильно
21.03.2017 1340 0 3
Із цієї статті ви дізнаєтеся:
- про правила підпису касової документації;
- хто може підписувати касові документи в разі відсутності уповноважених осіб.
Кожна операція з готівкою на підприємстві повинна бути належним чином оформлена. До касових документів належать, зокрема: касові (прибуткові і видаткові) ордери, платіжні відомості, книги реєстрації прибуткових і видаткових касових документів, касова книга. Вимоги до їх оформлення встановлено Положенням, затвердженим постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637 (далі – Положення № 637).
Підпис є один із важливих реквізитів, який додає документу юридичної сили. Відсутність підпису або підписання касового документа неуповноваженою особою може призвести до небажаних фінансових втрат.
Як відомо, під час перевірки підприємства на предмет дотримання порядку здійснення готівкових розрахунків фіскальний орган обов’язково звертає увагу на правильність заповнення всіх реквізитів прибуткових та видаткових касових ордерів та відомостей на виплату грошей. Зокрема, перевіряється наявність підписів посадових осіб та отримувачів коштів на цих документах (п. 3.1 Методичних рекомендацій щодо порядку проведення перевірок з питань дотримання суб’єктами господарювання касової дисципліни, повноти оприбуткування виручки від реалізації товарів, затверджених наказом ДПАУ від 23.04.09 р. № 210).
Відсутність відповідного підпису може бути підставою для невизнання касового документа, а отже, і для невизнання самої операції з готівкою. А це вже загрожує застосуванням штрафних санкцій. А саме за неправильне оформлення касової первинки:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року