Касова первинка в окремих сільгоспопераціях
17.02.2017 914 0 1
Касова первинка традиційно є об’єктом пильної уваги з боку контролюючих органів. А для підприємства це означає, що в питаннях документування касових операцій дрібниць бути не може. Основні правила формування касової документації викладено в Положенні про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженому постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637 (далі – Положення № 637). Тому в цій консультації зупинимося на актуальних і дискусійних моментах заповнення касових документів сільгосппідприємствами в окремих практичних ситуаціях.
Ситуація 1
Сільгосппідприємство реалізує продукцію власного виробництва. Розрахунки проводяться через касу підприємства без застосування РРО. Як у такому разі правильно заповнювати прибутковий касовий ордер, а саме графу «Прийнято від»? Чи не є порушенням, якщо в ній зазначати покупця як «Кінцевий споживач» або «Фізична особа»?
Надходження готівки в касу оформлюється прибутковими касовими ордерами (типова форма № КО-1, наведена в додатку 2 до Положення № 637) (далі – ПКО), підписаними головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником підприємства (абзац перший п. 3.3 Положення № 637).
Згідно з абзацом п’ятим п. 3.10 Положення № 637 дозволяється залишити без заповнення поле «Прийнято від». Однак це стосується лише випадку, коли ПКО формують на загальну суму, наприклад під час отримання грошей у банку на виплату зарплати та оприбуткування їх у касі. Оскільки ця норма не стосується розглянутого випадку, то залишати порожнім поле «Прийнято від» ми не радимо.
Контролюючі органи під час перевірки можуть кваліфікувати незаповнення зазначеного реквізиту як порушення порядку здійснення готівкових розрахунків. Сума штрафу за таке порушення згідно з КУпАП може становити від 100 до 200 НМДГ (а для осіб, яких протягом року вже піддавали адмінстягненню, – від 500 до 1 000 НМДГ).
Крім того, згідно з вимогами чинного законодавства під час реалізації підприємство зобов'язане видати покупцю розрахунковий документ установленої форми, що засвідчує факт купівлі, з позначкою про дату продажу (абзац другий п. 11 ст. 8 Закону від 12.05.91 р. № 1023-XII «Про захист прав споживачів»). У нашому випадку – це засвідчена відбитком печатки підприємства квитанція (що є відривною частиною ПКО) за підписами головного бухгалтера або працівника підприємства, який на це уповноважений (абзац другий п. 3.3 Положення № 637).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року