Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як скласти ПКО при реалізації власної продукції?

Сільгосппідприємство реалізує продукцію власного виробництва. Розрахунки проводяться через касу підприємства без застосування РРО. Як у такому разі правильно заповнити прибутковий касовий ордер (далі – ПКО), зокрема графу «Прийнято від»? Чи не є порушенням, якщо покупець буде в ній зазначений як «Кінцевий споживач» або «Фізична особа»?

Надходження готівки в касу оформлюється ПКО типової форми № КО-1 (додаток 2 до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148, далі – Положення № 148), підписаним головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником підприємства (п. 25 Положення № 148).

Норма п. 32 Положення № 148 дозволяє не заповнювати поле «Прийнято від». Однак це стосується лише випадку, коли ПКО формують на загальну суму, наприклад під час отримання грошей у банку за чеком на виплату зарплати та оприбуткування їх у касі. Оскільки наша ситуація під цю норму не підпадає, ми не радимо залишати це поле порожнім. Наведемо аргументи на користь цієї точки зору.

1. Відповідно до ч. 1 ст. 655 Цивільного кодексу (далі – ЦК) за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов’язується передати майно (товар) у власність іншій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов’язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну суму. Покупець зобов’язаний оплатити товар після його прийому або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару (ч. 1 ст. 692 ЦК). Якщо покупець відмовився прийняти та оплатити товар, продавець має право за своїм вибором вимагати оплати товару або відмовитися від договору купівлі-продажу.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали