• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Зміни в оформленні ТТН

30.07.2019 2244 0 2

12.07.19 р. набули чинності зміни (наказ Мінінфраструктури від 03.06.19 р. № 413, далі – Наказ № 413) до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Мінінфраструктури від 14.10.97 р. № 363 (далі – Правила № 363). Здебільшого вони стосуються товарно-транспортної накладної (далі – ТТН). Тож розглянемо, що змінилось у формі цього документа та порядку його заповнення.

Змінено саме визначення ТТН:

Товарно-транспортна накладна – це (абзац двадцять сьомий гл. 1 Правил № 363):

  • у редакції до 12.07.19 р. – єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи;
  • у редакції з 12.07.19 р. єдиний для всіх учасників транспортного процесу документ, призначений для обліку товарно-матеріальних цінностей на шляху їх переміщення, розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи, та є одним із документів, що може використовуватися для списання товарно-матеріальних цінностей, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, може бути складений у паперовій та/або електронній формі та має містити обов’язкові реквізити, передбачені Правилами № 363.

Отже, тепер акцент зроблено на тому, що ТТН – це, передусім, документ для перевезень.

А ось для обліку ТМЦ – їх оприбуткування, списання, складського, оперативного та бухгалтерського обліку – ТТН може використовуватися лише як один із (!) документів.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали