Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Державна підтримка сільгоспвиробників – 2020

24.12.2019 1830 0 2

Зміни-2020: будь на хвилі!

Для кого ця стаття: для підприємств агропромислового комплексу (далі – АПК) будь-якої організаційно-правової форми та форми власності.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: про підстави для розподілу коштів у державному бюджеті на 2020 рік серед держпрограм для сільгоспвиробників та порядок надання цих коштів.

Державний бюджет України на 2020 рік затверджено Законом від 14.11.19 р. № 294-IX (далі – Закон № 294). Розглянемо детальніше, скільки коштів передбачено на держпідтримку сільгосптоваровиробників.

Нагадаємо, Мінагрополітики реорганізовано в Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (далі – Мінекономіки). Тобто згідно з Держбюджетом кошти направляються до Мінекономіки, яке, зокрема, забезпечує формування та реалізовує державну аграрну політику.

Усього на фінансування витрат Мінекономіки, у тому числі на держпідтримку сільгоспвиробників, передбачено більше 17,9 млрд грн. Однак невтішним є те, що на цю підтримку виділено не так багато, як хотілося б. Сподіваймося, що інші програми спрямують на потреби сільгоспвиробників (точно це стане відомо після внесення змін до порядків, які регулюють процес їх розподілу) або до держбюджету-2020 унесуть зміни. Зауважимо, що до держбюджету-2019 зміни вносилися чотири рази протягом року.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали