Природний убуток зерна під час зберігання: особливості визначення та обліку
21.11.2016 2030 0 2
Із цієї статті ви дізнаєтеся: про способи розрахунку норм природного убутку зерна залежно від тривалості його зберігання та облікові аспекти виявлених втрат.
У процесі зберігання зерна на складах підприємства закономірно відбувається втрата його маси. Причиною цього є сорбційні процеси, зменшення сухих речовин при диханні зерна, розпил у результаті переміщення зернових мас у зерносховищі тощо. З технологічної точки зору такі втрати зерна є природним убутком. Проте для відображення його в бухгалтерському обліку необхідно:
1) визначити фактичний розмір убутку зерна в місцях його зберігання шляхом інвентаризації;
2) пересвідчитись, що зменшення маси зерна знаходиться в межах допустимих норм.
Для списання зерна сільгосппідприємства застосовують Норми природних втрат зерна, продуктів його переробки, насіння трав, кормів трав’яних, штучно висушених, і насіння олійних культур під час зберігання на підприємствах системи Міністерства хлібопродуктів СРСР, затверджені постановою Держпостачу СРСР від 07.01.86 р. № 4 (далі – Норми № 4). Цей документ і досі є чинним на підставі постанови Верховної Ради від 12.09.91 р. № 1545-XII.
Зазначені норми застосовуються у відсотках від маси, що зберігається (тобто у відсотках до кількості зерна, яке значиться за даними бухгалтерського обліку), як контрольні та граничні та лише у випадках, коли зменшення маси зерна не було спричинене змінами його якості.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року