Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Договір підряду: істотні умови

18.07.2018 2363 0 3

Вирощування сільгосппродукції при нестачі ресурсів: вибираємо вид діяльності

Із цієї статті ви дізнаєтеся: якими є істотні умови договору підряду, що додатково треба зазначити у договорі, чи належить виконавцю робіт зібрана на ділянці сільгосппродукція.

Ви спитаєте: «Чому одним із варіантів можливого обробітку сільгоспділянки наведено договір підряду»? Тому, що за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на власний ризик виконати певну роботу за завданням іншої сторони (замовника), а замовник, у свою чергу, повинен прийняти та оплатити виконану роботу (ч. 1 ст. 837 Цивільного кодексу, далі – ЦК).

Тобто, коли в однієї особи є земельна ділянка, але відсутні матеріали і техніка для її обробітку/засіяння, звернутися за допомогою можна до стороннього підприємства, котре надає такі послуги. Тоді підрядник виконає роботу, отримає за неї кошти, а замовник матиме оброблене поле та прибуток від урожаю. Усі у виграші.

Оскільки підрядник виконав усю роботу з вирощування сільгосппродукції, виникає запитання: чи належить йому уся зібрана продукція?

Ні, не належить. Не забувайте, що за договором підряду особа погодилась виконати певну роботу та отримати за це кошти. Право на отримання зібраної продукції (результат робіт) у неї не виникає. Власником продукції є сільгосппідприємство (замовник), яке володіє або користується ділянкою на законних підставах. Утім сторони можуть передбачити, що оплата за договором здійснюватиметься не в грошовій сумі, а, наприклад, вирощеною продукцією. Адже ціна та способи її визначення за договором підряду встановлюються сторонами (ч. 1 ст. 843 ЦК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали