• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Гроші з-за кордону: українські фермери видали перші міжнародні аграрні розписки

30.07.2019 278 0 0

Акценти цієї статті: як оцінюють аграрії практику застосування аграрних розписок (далі – АР) на міжнародному рівні, чи допомагають АР співпрацювати з міжнародними компаніями.

За цією темою див. також у «Аграрні розписки виходять на міжнародний рівень: топ-10 запитань».

Те, що ще вчора здавалося неможливим, сьогодні стає доступним – завдяки АР українські фермери отримали доступ до кредитних ресурсів із-за кордону. Відповідну бізнес-модель розробили в Проекті IFC «Аграрні розписки в Україні», а з новим валютним законодавством, прийнятим НБУ в лютому 2019 року, такий формат співпраці став можливим на практиці. Наступний хід був за фермерами, і довго чекати не довелося: перші міжнародні АР були видані на Чернігівщині та Львівщині вже цього сезону.

Не секрет, що Україна давно стала частиною глобального ринку, а наші агровиробники з року в рік все більше використовують світовий досвід для розвитку власних підприємств. Перехід від продажу «з поля» до експорту хоч і складний, але вартий того. Аналогічно пошук більш ефективних джерел запозичення та фінансове планування діяльності господарства мають великий вплив на кінцевий результат. АР дозволяють навіть невеликим господарствам перейти на новий етап, почати співпрацювати з іноземними кредиторами та залучати дешевше фінансування на рівні з агрохолдингами. І, що важливо, це не вимагає додаткової складної підготовки чи штату спеціалістів. Наведемо реальні відгуки аграріїв, які скористалися АР на міжнародному рівні.

Сільгосппідприємство «Салікс» обробляє близько 300 га на Львівщині, вирощує традиційні зернові та олійні культури. Торік воно вперше скористалося АР, а вже цього сезону за допомогою даного інструмента вдалося залучити фінансування у розмірі 1,2 млн грн від кредитора-нерезидента – компанії «Евервелле». Так на початку червня з’явилася перша міжнародна фінансова АР.

Віталій Нестерук, представник «Евервелле» в Україні, зазначив, що це естонська компанія, яка працює в Україні у сфері зернового трейдингу вже більше 10 років. «Евервелле» співпрацює з міжнародними зернотрейдерами та великими виробниками переважно в західних та північних регіонах України.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали