Що змінилося в ліцензуванні пального з 2022 року
Які зміни відбулися в законодавстві? Наприкінці минулого року Верховна Рада прийняла Закон від 30.11.2021 № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (далі – Закон № 1914). Цей документ фактично запровадив новий етап податкової реформи, змінивши низку положень податкового законодавства, які стосуються питань оподаткування. Не обійшли увагою і сферу ліцензування пального.
Про що стаття? У процедурі отримання ліцензії та діяльності підприємств, які отримали її раніше, не відбудеться відчутних змін. Водночас є деякі новели, які вже почали ефективно застосовуватися податківцями на практиці, причому зовсім не на користь підприємств. Вони стосуються не лише ліцензій на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання, а й ліцензій на зберігання пального з метою його подальшої реалізації іншим споживачам (це нове поняття, яке з’явилося у ч. 34 ст. 15 Закону № 481) та ліцензій на торгівлю пальним (оптову чи роздрібну). Ці зміни набули чинності з 01.01.2022, тому в статті ми розглянемо як їх теоретичну значущість, так і практичне застосування протягом останнього місяця.
Умовно внесені зміни можна поділити за галузями, яких вони стосуються, тож пропонуємо тезисно ознайомитися з кожною з них.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року