Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Наскільки деталізувати інформацію в акті приймання-передачі давальницької сировини?

16.01.2019 683 0 2

Сільгосппідприємство надає послуги з переробки зерна на власному млині для інших підприємств. Чи обов’язково в акті, за яким замовник передає зерно на переробку, указувати ціну за одиницю та загальну вартість зерна? Адже така давальницька сировина не є активом підприємства та, відповідно, не перебуває на балансі підприємства-переробника.

В акті приймання-передачі давальницької сировини крім змісту господарської операції мають бути також її вартісні показники. Аргументи на користь цього твердження знаходимо в нормативно-правових актах з бухобліку. А почнемо з основоположних постулатів.

Згідно зі ст. 9 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» для відображення госпоперацій у бухобліку вимагається не лише наявність усіх первинних документів, що підтверджують фактичне їх здійснення, а й відповідність цих документів вимогам первинного документа.

Зокрема, документи повинні мати всі необхідні реквізити. Серед них – зміст та обсяг госпоперації, одиниця її виміру.

Зміст госпоперації має пояснювати саму її суть, тобто відповідати на запитання, яку дію було здійснено чи яка подія відбулася.

Обсяг госпоперації – це комплексне поняття, яке визначається у вигляді показників, які відображають суть госпоперації (найменування товару, послуги), одиницю виміру, ціну за одиницю, загальну вартість, тобто дають уявлення про кількість і вартість товарів, робіт або послуг.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали