Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як оцінювати яйця-бій у птахівництві?

30.07.2019 669 0 1

Підприємство вирощує курей яєчного напряму: отримує яйця харчові, призначені для реалізації, а також яйця биті, які також реалізує за значно нижчою ціною переробному підприємству. Як оцінювати в бухгалтерському обліку яйця-бій, зважаючи що ціна їх реалізації в рази менша за собівартість товарних яєць?

На відміну від інших галузей тваринництва, цілорічне та рівномірне виробництво продукції та біологічні строки вирощування птиці дозволяють визначати собівартість продукції у птахівництві щомісячно. У такому разі важливе значення має розмежування видів продукції на основну та побічну. Цьому сприяє роздільний облік витрат на вирощування облікових (технологічних) груп птиці.

Відповідно до Методичних рекомендацій з планування, обліку і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) сільськогосподарських підприємств, затверджених наказом Мінагрополітики від 18.05.01 р. № 132 (далі – Методрекомендації № 132), об’єктами калькуляції продукції птахівництва є основна продукція:

  • за дорослим стадом – яйця (1 тис. шт.);
  • за молодняком на вирощуванні – приріст живої маси (1 ц), та жива маса птиці (1 ц);
  • з інкубації – добовий молодняк (1 тис. голів).

Яйця-бій – це побічна продукція промислового стада несучок, а також молодняку. Слід зазначити, що й непошкоджені яйця від молодняку птиці також є побічною продукцією, оскільки їх вага менша за стандартну вагу товарних яєць.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали